Nůž varuje před násilím, spermie před sexem. ČT označí pořady nevhodné pro děti

Domácí Domácí
30. 12. 2019 16:59
Česká televize bude od ledna označovat pořady, které by mohly být nevhodné pro děti mladší 15 let. Piktogramy budou varovat před násilím, drogami a alkoholem, strachem, sexem nebo vulgaritou. Označování má podle televize pomoci rodičům v rozhodování, zda je sledování pořadu pro jejich děti vhodné.

Pořady obsahující násilí televize označí značkou nože v ruce, na sex upozorní trojice spermií, na alkohol či drogy sklenička a injekční stříkačka, na vulgarismy přeškrtnutá ústa a na obsah vyvolávající strach ruka zakrývající oko.

"Piktogramy se začnou postupně objevovat primárně u pořadů zařazených do programu po osmé hodině večer. Následně se tento systém stane standardní součástí našeho vysílání," říká generální ředitel České televize Petr Dvořák, který o označování pořadů rozhodl.

Dosud Česká televize označuje části programu nevhodné pro děti symbolem a krátkým upozorněním před začátkem pořadu. "Nová série pěti obrazových symbolů je ale daleko sdělnější, podrobnější, a rodiče tak budou moci díky ní snáz posoudit, co nechají své mladší děti sledovat. Navazujeme tak částečně na systém, který jsme zavedli před několika lety na Déčku. Tam označujeme pořady vhodné pro děti starší osmi let," doplnil Dvořák.

 

Právě se děje

Další zprávy