Netflix chce natočit dokument o Krejčířovi. Tajně mu poslal smlouvu, kterou podepsal

ČTK Domácí ČTK, Domácí
26. 11. 2022 8:47
V bohatém životopise odsouzeného zločince Radovana Krejčíře, který si odpykává dlouholetý trest ve vězení v Jihoafrické republice, se objeví možná další zajímavá kapitola. A opět by mohla být filmová. Po českém zpracování se chystá Krejčíře zachytit v dokumentu známá streamovací služba Netflix. Podle informací médií už udělala první kroky. Její zástupce se měl setkat přímo s Krejčířem.
Foto: Reuters

Jihoafrický státní zástupce Steven Rubin oznámil, že člověk z produkčního týmu Netflixu se s odsouzeným Radovanem Krejčířem setkal přímo v oddělení s nejvyšším stupněm zabezpečení v pretorijské ústřední věznici. Dostal se tam přitom pod falešnou záminkou soukromé návštěvy. Jeho právnička Nastasja Otrebskiová podle státního zástupce vzala do věznice produkční smlouvu, kterou vložila do dokumentů obsahujících změny v Krejčířově léčbě. Krejčíř smlouvu podle Rubina podepsal.

Tyto informace portálu News 365 ukazují, že americká streamovací služba Netflix má skutečně v úmyslu natočit o Krejčířovi dokument. Informace vyšly najevo poté, co je sdělila právnička Otrebskiová jako svědkyně u soudu ve městě Kempton Park. Ten se zabývá obviněním, že se Krejčíř v roce 2016 pokusil o útěk z vězení.

Otrebskiová se hájila, že nemusela zaměstnancům vězení o smlouvě s Netflixem říkat, protože si přečetli všechny dokumenty, které přinesla. Dodala, že Krejčíř chce s produkcí Netflixu spolupracovat, ale věznice další návštěvy jeho zástupců zakázala.

Krejčíř je ve vězení v cizině od roku 2013

Krejčíř, kterého české úřady začaly na přelomu tisíciletí stíhat kvůli hospodářské trestné činnosti, v roce 2005 uprchl z České republiky před policejním vyšetřováním. V Jihoafrické republice žije od roku 2007, za mřížemi je tam od listopadu 2013. Kromě trestu za únos a pokus o vraždu tam čelí rovněž obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem zavraždit policistu a právního konzultanta.

Pražský vrchní soud v roce 2018 Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje o jeho vydání od roku 2007.

O Krejčířovi natočil filmy Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan, oba z roku 2015, český režisér Jan Pachl. Jsou inspirovány knihami novináře Jaroslava Kmenty Padrino Krejčíř - Gangster a Padrino Krejčíř - Afričan. Kontroverzního podnikatele v nich ztvárnil Hynek Čermák. Kmenta se podílel na scénářích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Útočník v bruselském metru pobodal tři lidi, policisté podezřelého zadrželi

Útočník v pondělí večer na stanici bruselského metra Schuman poblíž sídel institucí Evropské unie pobodal tři lidi. Jeden zraněný je ve vážném stavu, uvedla policie. Policie podezřelého zadržela, na místě zasahují dvě sanitky. Metro je mimo provoz, píše belgický list La Libre. Podle agentury AFP měl zadržený v minulosti psychické obtíže.

Několik svědků uvedlo, že muž ozbrojený nožem se pohyboval ve vlaku metra jedoucím směrem do centra. "Lidé utíkali všema směry, hodně se křičelo," uvedl jeden ze svědků a dodal, že útočník napadl ženu, která se chystala vystoupit. Na sociálních sítích se objevili záběry, na nichž je vidět několik policistů v neprůstřelných vestách, kteří obklíčili mladého muže v džínách a tričku. Ten si po výzvě lehl na zem a dal ruce za hlavu.

První informace hovořily o jednom raněném, policie později uvedla, že zranění jsou tři, z toho jeden vážně. Podle svědků útočník kromě ženy s kočárkem napadl také malého chlapce, píše La Libre. Útok se odehrál kolem 18. hodiny na stanici Schuman, desítky metrů od sídel Evropské rady a Evropské komise. Podle AFP do stanice metra bezprostředně po napadení přiběhlo několik policistů v civilu.

První poznatky z vyšetřování nenaznačují, že by se mohlo jednat o teroristický čin, uvedla belgická veřejnoprávní stanice RTBF s odkazem na bruselskou prokuraturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy