Nepřiměřený zkrat? Muž utíkal před policisty v poli, bál se pokuty za rychlost

Policie ČR
12. 6. 2020 11:24
Zdroj foto: Policie ČR Zdroj foto: Policie ČR
Rychlostí 221 kilometrů v hodině se kolem policistů tento týden prohnal 35letý muž v bílém BMW. Místo spolupráce se ovšem řidič na 220. kilometru D1 ve směru na Olomouc rozhodl hlídce ujet.
Řidič předjel hlídku na D1 rychlostí 221 km/h, pak utekl do pole | Video: Policie ČR

Řidiče policisté dohnali po pár kilometrech u sjezdu na Vyškov. Muž "zaparkoval" auto poblíž pole a vydal se na útěk. "Zastavila ho až rázná výzva s výstrahou," píše na stránkách policie mluvčí Pavel Šváb.

Policisté následně zjistili, že muž není opilý ani pod vlivem návykových látek. V kartě řidiče navíc neměl žádné závažné přestupky. Teď mu hrozí pokuta od 5 do 10 tisíc korun a zákaz řízení řízení na 6 až 12 měsíců.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy