Nejpopulárnějším politikem zůstává Babiš. Zástupci ČSSD se propadli, nejvíce Chovanec

Domácí Domácí
Aktualizováno 7. 11. 2016 13:13
Podle průzkumu STEM zůstává nejpopulárnějším politikem Andrej Babiš. Na druhém místě je Martin Stropnický před premiérem Bohuslavem Sobotkou. Všem sledovaným politikům klesla popularita. Výjimkou je předseda STAN Petr Gazdík, který si nepatrně polepšil. Velký propad oblíbenosti zaznamenali představitelé ČSSD. Vůbec největší propad Milan Chovanec, kterého vnímá kladně pouze 30 procent. V květnu to přitom bylo 52 procent.
Ministr financí Andrej Babiš
Ministr financí Andrej Babiš | Foto: ČTK

Praha – Ministr financí Andrej Babiš zůstává stále podle průzkumu STEM nejpopulárnějším českým politikem. A to i přes to, že přišel oproti květnovému šetření o nepatrné množství pozitivních hodnocení. Aktuálně ho kladně hodnotí 58 procent lidí. O druhé a třetí místo se dlouhodobě přetahují premiér Bohuslav Sobotka a ministr obrany Martin Stropnický. Momentálně je na tom o jedno procento lépe Stropnický.

Po krajských a senátních volbách obecně o něco klesla popularita všech politiků. Nejvíce je to evidentní u zástupců ČSSD. Například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek přišel o 10 procent stejně jako ministr průmyslu Jan Mládek a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Jednoznačně nejhorším je v tomto ohledu ale Milan Chovanec. Toho v květnu pozitivně vnímalo 52 procent dotázaných, v listopadu je to už pouze 30 procent.

Propad oblíbenosti politiků pomohl Tomio Okamurovi, který je podle aktuálního průzkumu na čtvrtém místě. Páté místo udržel předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Jediným ze sledovaných politiků, který si oproti květnu polepšil, je předseda STAN Petr Gazdík. Zlepšení je ale pouze jednoprocentní, momentálně ho pozitivně hodnotí 31 procent lidí. 

Na chvostu oblíbenosti se stále drží s devíti procenty Alexandra Udženija. Jen o něco lépe na tom je Marek Ženíšek (10 %), Miroslav Lidinský (10 %) a Miroslav Kalousek (12 %).

Pořadí popularity politických osobností (v procentech):

Pořadí Politik Květen 2016 Říjen 2016
1. Andrej Babiš (ANO) 60 58
2. Martin Stropnický (ANO) 51 43
3. Bohuslav Sobotka (ČSSD) 53 42
4. Tomio Okamura (SPD) 38 38
5. Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) 36 35
6. Lubomír Zaorálek (ČSSD) 43 33
7. Michaela Marksová (ČSSD) 40 32
8. Jaroslav Faltýnek (ANO) 33 32
9. Marian Jurečka (KDU-ČSL) 35 31
10. Dan Ťok (za ANO) 38 31
11. Karla Šlechtová (ANO) 36 31
12. Petr Gazdík (STAN) 30 31

Zdroj: STEM

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy