Nejpopulárnějším politikem zůstává Babiš. Zástupci ČSSD se propadli, nejvíce Chovanec

Domácí Domácí
Aktualizováno 7. 11. 2016 13:13
Podle průzkumu STEM zůstává nejpopulárnějším politikem Andrej Babiš. Na druhém místě je Martin Stropnický před premiérem Bohuslavem Sobotkou. Všem sledovaným politikům klesla popularita. Výjimkou je předseda STAN Petr Gazdík, který si nepatrně polepšil. Velký propad oblíbenosti zaznamenali představitelé ČSSD. Vůbec největší propad Milan Chovanec, kterého vnímá kladně pouze 30 procent. V květnu to přitom bylo 52 procent.
Ministr financí Andrej Babiš
Ministr financí Andrej Babiš | Foto: ČTK

Praha – Ministr financí Andrej Babiš zůstává stále podle průzkumu STEM nejpopulárnějším českým politikem. A to i přes to, že přišel oproti květnovému šetření o nepatrné množství pozitivních hodnocení. Aktuálně ho kladně hodnotí 58 procent lidí. O druhé a třetí místo se dlouhodobě přetahují premiér Bohuslav Sobotka a ministr obrany Martin Stropnický. Momentálně je na tom o jedno procento lépe Stropnický.

Po krajských a senátních volbách obecně o něco klesla popularita všech politiků. Nejvíce je to evidentní u zástupců ČSSD. Například ministr zahraničí Lubomír Zaorálek přišel o 10 procent stejně jako ministr průmyslu Jan Mládek a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Jednoznačně nejhorším je v tomto ohledu ale Milan Chovanec. Toho v květnu pozitivně vnímalo 52 procent dotázaných, v listopadu je to už pouze 30 procent.

Propad oblíbenosti politiků pomohl Tomio Okamurovi, který je podle aktuálního průzkumu na čtvrtém místě. Páté místo udržel předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Jediným ze sledovaných politiků, který si oproti květnu polepšil, je předseda STAN Petr Gazdík. Zlepšení je ale pouze jednoprocentní, momentálně ho pozitivně hodnotí 31 procent lidí. 

Na chvostu oblíbenosti se stále drží s devíti procenty Alexandra Udženija. Jen o něco lépe na tom je Marek Ženíšek (10 %), Miroslav Lidinský (10 %) a Miroslav Kalousek (12 %).

Pořadí popularity politických osobností (v procentech):

Pořadí Politik Květen 2016 Říjen 2016
1. Andrej Babiš (ANO) 60 58
2. Martin Stropnický (ANO) 51 43
3. Bohuslav Sobotka (ČSSD) 53 42
4. Tomio Okamura (SPD) 38 38
5. Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) 36 35
6. Lubomír Zaorálek (ČSSD) 43 33
7. Michaela Marksová (ČSSD) 40 32
8. Jaroslav Faltýnek (ANO) 33 32
9. Marian Jurečka (KDU-ČSL) 35 31
10. Dan Ťok (za ANO) 38 31
11. Karla Šlechtová (ANO) 36 31
12. Petr Gazdík (STAN) 30 31

Zdroj: STEM

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy