Nehoda u Jihlavy zastavila provoz na dálnici D1 směrem na Prahu, řidič dodávky zemřel

ČTK ČTK
6. 3. 2017 12:22
Tragická nehoda dodávky a nákladního auta na 125. kilometru dálnice D1 v pondělí před polednem zastavila provoz směrem na Prahu. Na místě zasahoval vrtulník zdravotnické záchranné služby, řidič dodávky zemřel. Nehoda, která se stala u Velkého Beranova, byla policistům oznámena v 11:30. "Řidič dodávky zřejmě zezadu narazil do nákladního vozu," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Zatím není jasné, kdy se podaří provoz obnovit, ale osobní auta mohou sjíždět na exitu 134 na Měřín.
Záchranářský vtulník Agusta A109 K2.
Záchranářský vtulník Agusta A109 K2. | Foto: Mayer Peter
 

Právě se děje

před 5 minutami

Zeman vetuje daňový balíček, vadí mu zvýšení slevy na poplatníka

Prezident Miloš Zeman bude vetovat daňový balíček, který mimo jiné ruší superhrubou mzdu. Důvodem je především zvýšení daňové slevy na poplatníka. Zemanovi vadí také to, že navzdory dohodě není v zákoně o dani z příjmu explicitně uvedena doba platnosti tohoto zákona. Na Twitteru o tom informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Zdroj: ČTK
před 9 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy