Nehoda auta a kamionu na dálnici D1 komplikuje provoz směrem na Prahu, jeden člověk zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 15. 8. 2017 13:20
Nehoda nákladního a osobního vozu na 161. kilometru dálnice D1 v úterý na dvě a půl hodiny zastavila provoz ve směru na Prahu. Padesátiletý řidič osobního auta ze Slovenska nehodu nepřežil. Místo nehody bylo neprůjezdné. Policisté odkláněli dopravu na objízdnou trasu na silnici 602 přes exit 162 Velká Bíteš. "Doprava byla v jednom jízdním pruhu obnovena ve 12:50," řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Další okolnosti nehody se vyšetřují. "Osobní auto z dosud nezjištěných příčin narazilo zezadu do kamionu, který pomalu popojížděl na konci kolony," řekla mluvčí. V osobním autě, které zůstalo zaklíněno pod nákladním vozem, zemřel řidič, jenž v autě cestoval sám.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 3 minutami

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na SPZ

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Eltodo původně tendr vyhrálo s nejnižší cenou, po jeho vyloučení se vítězem stala druhá společnost v pořadí, Security Paper Mill (SPM) s polským partnerem Utal. Přišla s cenou 55,15 milionu ročně.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Zeman dal milost matce pěti dětí, prominul jí pět trestů

Prezident Miloš Zeman z humanitárních důvodů udělil milost matce pěti nezletilých dětí. Prominul jí celkem pět trestů za méně závažnou trestnou činnost. Omilostněná nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu, které Zeman v jiných případech pro udělení milosti vyžaduje.

Prezident se rozhodl pro milost kvůli tomu, že se vzorně stará o pět nezletilých dětí, které by v případě jejího nástupu do výkonu trestu musely být umístěny do různých dětských domovů. Zohlednil také závažný duševní stav nejstarší dcery, které by odloučení od matky mohlo zhoršit její duševní stav, sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy