Nastávající tatínek záhadně zmizel. Pomozte, zní webem

Report
8. 12. 2009 19:52
Hospitalizovaný mladík se měl ztratit z pražské nemocnice na Bulovce

Praha - Třicetiletý Bohuslav Jakl, hospitalizovaný s mozkovou příhodou na Bulovce, se podle své rodiny před týdnem z pražské nemocnice ztratil neznámo kam.

Internetová média následně zaplnily výzvy nešťastné manželky, která má zanedlouho porodit dítě, aby lidé pomohli s pátráním.

"Ztratil se 1. 12. Naposledy byl viděn v 9:00 a měl na sobě pouze hnědý pruhovaný froté župan a modrou noční košili. Jedná se o muže starého 30 let, 193 cm, štíhlá postava. Hnědé krátké vlasy, hnědý krátký plnovous," stojí na speciální stránce, kterou skupina Jaklových kamarádů vyvěsila na sociální síti Facebook.

Zpráva o Jaklovi se začala šířit i internetovými fóry a médii. Server tn.cz například detailně popisuje, co Jaklově zmizení z kliniky údajně předcházelo, a vysvětluje událost dezorientací po mozkové příhodě a možným šokem z nálezu lékařů, že se pacientovi vrátila už jednou zažehnaná rakovina.

"V úterý ráno ho zdravotní sestra ještě viděla na snídani. Po ní Bohuslav odešel z oddělení. O patro níže na urologii začal demolovat zařízení a po chvíli se vydal na dětské oddělení. Tam již ale zasáhla nemocniční ochranka. Ta zjistila, že pacient nezná svou identitu a že mluví úplně z cesty," popisuje server.

Podle novinářů při události mohla pochybit ochranka Bulovky, která dezorientovaného mladíka nechala o samotě na lavičce, odkud následně zmizel.

Do pátrání po pohřešovaném už se zapojila i policie, informace lze podat prostřednictvím webového formuláře.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Rada: Při přípravě rozpočtu nebyly respektovány základní zásady

Kvalita přípravy státního rozpočtu byla letos významně narušena nerespektováním základních zásad, jako je úplnost a reálnost rozpočtové dokumentace. Důvodem je mimo jiné to, že s návrhem státního rozpočtu na příští rok se schodkem 320 miliard korun současně Poslanecká sněmovna schválila významné úpravy daní. S nimi přitom návrh rozpočtu nepočítá. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou dnes zveřejnila Národní rozpočtová rada.

Ta zároveň zopakovala, že na základě dostupných dat bylo letní zvýšení schodku letošního rozpočtu na 500 miliard korun nadměrné. Ke konci listopadu skončil rozpočet ve schodku 341,5 miliardy korun.

Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti daná zákonem. Radě nyní předsedá ekonomka Eva Zamrazilová.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Za vraždu novorozence v Karviné soud potvrdil matce 17 let vězení

Za vraždu novorozence v Karviné si jeho dvaatřicetiletá matka definitivně odpyká trest 17 let vězení. Rozhodl o tom ve středu olomoucký vrchní soud. Potvrdil tak rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se žena odvolala. Tělíčko dítěte našel loni v červenci bezdomovec v kontejneru na odpadky. Těhotenství obžalovaná tajila, podle znalců dítě zabila krátce po jeho narození. Policie po zadržení ženy uvedla, že k dopadení pomohla DNA.

"Odvolání obžalované není důvodné. Není pochyb o tom, že to byla obžalovaná, kdo dítě porodil, a že její jednání vedlo k usmrcení dítěte. Dítě usmrtila po předchozím uvážení. Věděla, že je těhotná, nijak se na to nepřipravovala," uvedl soudce Vladimír Hendrych. Ženě hrozil trest v rozmezí 15 až 20 let, podle soudce je uložený trest přiměřený všem okolnostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy