Nákup Pandurů vyšetří společný česko-rakouský tým

Domácí Domácí
14. 7. 2010 12:05
Čeští policisté začali kauzu Pandur vyšetřovat po 5 měsících
Foto: Jan Langer

Praha - Kauzu podivného nákupu transportérů Pandur začne po pěti měsících prověřování vyšetřovat společný česko-rakouský tým.

"Dnes byly zahájeny úkony dle trestního řádu. Zítra řeším společný tým s kolegy z Rakouska," napsala Vesecká Mf Dnes v textové zprávě.

Vrchní státní zastupitelství, které kauzu dozoruje, následně uvedlo, že bylo zahájeno trestní řízení pro podezření z trestného činu pletichy při veřejné soutěži.

"Státní zástupkyně dnes obdržela usnesení o zahájení trestního řízení pro podezření z trestného činu pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě," uvedla mluvčí Vrchního státního zastupitelství Irena Válová.

Nákup 107 obrněnců za více než 14 miliard korun se dostal do hledáčku policie v únoru. Od té doby kriminalisté zjišťovali, zda mají kauzu skutečně otevřít. Nyní se tak stalo.

Před pěti měsíci Mf Dnes zveřejnila tajně pořízené nahrávky rozhovorů se dvěma někdejšími manažery Steyru.

Wolfgang Habitzl a Herwig Jedlaucnik hovořili o provizích z obchodu pro politické strany a zmínili se i o některých osobách, například o někdejším premiérovi Stanislavu Grossovi či bývalém a současném ministrovi obrany Karlu Kühnlovi a Martinu Bartákovi.

Všichni jakoukoli možnost korupce odmítli.

Sami policisté jsou k vyšetřování skeptičtí. Podle jejich neoficiálních vyjádření je kauza příliš stará na to, aby se daly dohledat potřebné důkazy.

 

Právě se děje

Další zprávy