Policie zadržela muže, který přišel do ostravské nemocnice s maketou zbraně

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 25. 12. 2019 22:56
Policie zadržela šestadvacetiletého muže, který se v Městské nemocnici v Ostravě pohyboval s předmětem připomínajícím pistoli, asi dětskou hračkou. Podle prvotních zjištění s ní ale zřejmě nikoho neohrožoval, ani nikomu nevyhrožoval. Policie zjišťuje, zda byl spáchán nějaký trestný čin nebo přestupek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Drahoslav Ramík

O pohybu muže informovala policii pracovnice nemocnice před 20:00. Na místě zasahovala hlídka z policejního oddělení v ostravské čtvrti Mariánské Hory, která v té chvíli byla nejblíže. Při události nebyl nikdo zraněn. 

"Při osobní prohlídce u muže našla hlídka předmět připomínající zbraň, pravděpodobně dětskou kuličkovou pistoli. Proč ji u sebe měl, je předmětem šetření. Dechová zkouška na alkohol u muže byla negativní, stejně tak zkouška na návykové látky," řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Před dvěma týdny dvaačtyřicetiletý muž z Opavska střílel v Ostravě v čekárně jedné z ambulancí polikliniky Fakultní nemocnice. Připravil o život sedm lidí, další dva zranil. Policie vraha během několika hodin vypátrala, před jejím zásahem ale spáchal sebevraždu.

 

Právě se děje

Další zprávy