Policie zadržela muže, který přišel do ostravské nemocnice s maketou zbraně

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 25. 12. 2019 22:56
Policie zadržela šestadvacetiletého muže, který se v Městské nemocnici v Ostravě pohyboval s předmětem připomínajícím pistoli, asi dětskou hračkou. Podle prvotních zjištění s ní ale zřejmě nikoho neohrožoval, ani nikomu nevyhrožoval. Policie zjišťuje, zda byl spáchán nějaký trestný čin nebo přestupek.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Drahoslav Ramík

O pohybu muže informovala policii pracovnice nemocnice před 20:00. Na místě zasahovala hlídka z policejního oddělení v ostravské čtvrti Mariánské Hory, která v té chvíli byla nejblíže. Při události nebyl nikdo zraněn. 

"Při osobní prohlídce u muže našla hlídka předmět připomínající zbraň, pravděpodobně dětskou kuličkovou pistoli. Proč ji u sebe měl, je předmětem šetření. Dechová zkouška na alkohol u muže byla negativní, stejně tak zkouška na návykové látky," řekl policejní mluvčí René Černohorský.

Před dvěma týdny dvaačtyřicetiletý muž z Opavska střílel v Ostravě v čekárně jedné z ambulancí polikliniky Fakultní nemocnice. Připravil o život sedm lidí, další dva zranil. Policie vraha během několika hodin vypátrala, před jejím zásahem ale spáchal sebevraždu.

 

Právě se děje

před 40 minutami

V Litvínově na Mostecku hoří skládka odpadu, zasahují desítky požárníků

Hořet začalo několik minut před polednem. Odpad vzplál na ploše zhruba 20 krát 20 metrů. Nejprve se přesunulo na místo devět jednotek včetně několika dobrovolných. Před 13:00 přijeli další hasiči. Kolik jich je přesně, nelze v tuto chvíli podle mluvčího hasičů specifikovat. Hasiči vyhlásili třetí, tedy druhý nejvyšší, stupeň poplachu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy