reklama
 
 

Na Trutnovsku zasahuje policie, vyšetřují se projekty v Peci pod Sněžkou

23. 10. 2018 19:58
Podle neoficiálních informací policie zasahovala také doma u starosty Pece Alana Tomáška.

Vrchlabí (Trutnovsko) - Na Trutnovsku zasahuje policie, od Správy KRNAP si vyžádala dokumenty. Policejní zátah míří do horského střediska Pec pod Sněžkou, uvedla na Twitteru České televize.

Kriminalisté údajně vyšetřují pozadí několika projektů, například Herní krajiny Pecka na Portáškách nad městskou částí Velká Úpa či parkovacího domu. Podle neoficiálních informací policie zasahovala také doma u starosty Pece Alana Tomáška.

Pavel Hochmann z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové bez bližších informací zásah policie na Trutnovsku potvrdil. Podle něj jde o dokumentaci závažné hospodářské trestné činnosti. 

"V současné době probíhají domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor ohledně dokumentace zvlášť závažné hospodářské trestné činnosti. Mohu k tomu ještě říci, že nikdo nebyl zadržen ani obviněn," řekl Hochmann.

Na Trutnovsku zasahují na několika místech kriminalisté z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové.

"Dnes na základě příkazu soudce proběhly domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor, a to jak u fyzických osob, tak v prostorách veřejné správy. Nebudeme uvádět nic konkrétního," řekl mluvčí krajské policie Jan Čížkovský.

Podle mluvčího Správy KRNAP Radka Drahného s policií správa úzce spolupracuje. "Správa parku není hlavní příčinou vyšetřování, jsme sekundárním prvkem ve vyšetřování a poskytujeme policii podklady. Policie si vyžádala nějaké dokumenty, které jsme jí poskytli. S policií spolupracujeme a poskytujeme jim maximální součinnost v záležitostech, které potřebují," řekl mluvčí správy parku Radek Drahný.

autor: ČTK | 23. 10. 2018 19:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama