Na několika místech v Česku padly teplotní rekordy, nejtepleji bylo v Českých Budějovicích

ČTK ČTK
31. 3. 2016 18:18
Teplotní rekordy ve čtvrtek padly na pěti stanicích v Česku ze 141 stanic měřících 30 let a déle. Nejtepleji, 23,7 °C, bylo v Českých Budějovicích-Rožnově, kde dosud platil rekord 22,6 °C. Rekord byl překonán i v Byňově na Českobudějovicku, kde naměřili 23,1 °C. Dále v Mořkově na Novojičínsku (22,4 °C), v Bělotíně na Přerovsku (přes 21°C) a v Příbrami (18,9 °C). Na prvních čtyřech stanicích byly vymazány nebo vyrovnány rekordy z roku 1989, v Příbrami padl rekord z roku 2008, řekla Milena Ferebauerová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V pátek se podle meteorologů ochladí, počasí bude aprílové.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy