Na několika místech v Česku padly teplotní rekordy, nejtepleji bylo v Českých Budějovicích

ČTK ČTK
31. 3. 2016 18:18
Teplotní rekordy ve čtvrtek padly na pěti stanicích v Česku ze 141 stanic měřících 30 let a déle. Nejtepleji, 23,7 °C, bylo v Českých Budějovicích-Rožnově, kde dosud platil rekord 22,6 °C. Rekord byl překonán i v Byňově na Českobudějovicku, kde naměřili 23,1 °C. Dále v Mořkově na Novojičínsku (22,4 °C), v Bělotíně na Přerovsku (přes 21°C) a v Příbrami (18,9 °C). Na prvních čtyřech stanicích byly vymazány nebo vyrovnány rekordy z roku 1989, v Příbrami padl rekord z roku 2008, řekla Milena Ferebauerová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V pátek se podle meteorologů ochladí, počasí bude aprílové.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy