Na jihu Čech bude ve středu vydatně pršet, déšť může ojediněle rozvodnit menší toky

ČTK ČTK
31. 8. 2022 12:03
Na jihu Čech bude od dnešního odpoledne do noci vydatně pršet a lokálně tam může spadnout i kolem 40 milimetrů srážek. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. Vydatné srážky podle něj mohou ojediněle rozvodnit malé toky a zatopit níže položená místa jako podchody, podjezdy či sklepy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Upozornění před vydatným deštěm platí od dnešních 13:00 do 23:00 pro jihozápadní polovinu Jihočeského kraje a jih Plzeňského kraje. "V místech s platnou výstrahou dnes očekáváme srážky trvalejšího charakteru, které mohou být lokálně a krátkodobě vydatné s úhrny i nad 30 milimetrů během několika hodin. Za dané období tak může lokálně napršet i kolem 40 milimetrů," uvedli meteorologové.

Vzhledem k očekávaným srážkám meteorologové nabádají k opatrnosti mimo jiné také řidiče, kteří by podle nich měli při dešti snížit rychlost auta a jet velmi opatrně. Zároveň by neměli vjíždět do proudící vody a zatopených míst.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při protestech v Íránu po úmrtí mladé ženy v policejní vazbě zemřelo už 41 lidí

Na 41 stoupl počet obětí protestů, které v Íránu pokračují již více než týden kvůli smrti mladé ženy v policejní vazbě. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na íránská státní média. Počet obětí bude ale nejspíš ještě vyšší, lidskoprávní organizace v pátek hovořily o nejméně 50 mrtvých.

Jak v sobotu uvedl íránský prezident Ebráhím Raísí, Írán se musí s protesty a s těmi, co narušují bezpečnost v zemi, "rozhodně vypořádat". Při protestech v provincii Gílán na severu Íránu zadržela policie 739 lidí, z toho 60 žen, uvedla íránská média. Írán podle nich také kritizoval krok Spojených států, které chtějí udělat výjimku ze sankcí, aby pomohly Íráncům zajistit v době celonárodních protestů internet.

Protesty se konaly ve více než 40 městech včetně Teheránu. Ženy na nich mimo jiné pálily hidžáby, kterými si mají podle pravidel islámské republiky pokrývat hlavy. Právě kvůli porušení pravidel pro nošení pokrývky hlavy teheránská morální policie minulý týden v úterý zatkla Mahsu Amíníovou, která ale ve vazbě upadla do kómatu a zemřela. Bylo jí 22 let a podle rodiny byla předtím zdravá. Policie tvrdí, že zemřela na infarkt. Podle zpráv kolujících na sociálních sítích ji policisté bili obuškem a zranili, když se udeřila hlavou o policejní auto. V kómatu byla tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy