reklama
 
 

Mynářova letenka do Číny stála Hrad téměř sto tisíc. Kdo ji platil Nejedlému, zůstává nejasné

22. 3. 2018 18:43
Hradní kancléř Vratislav Mynář, Zemanův poradce Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík cestovali do Číny běžnou leteckou linkou.

Praha - Za zpáteční letenku do Číny, kam letěl hradní kancléř Vratislav Mynář zjistit okolnosti vyšetřování prezidentova poradce Jie Ťien-minga, utratil Hrad podle zjištění MF Dnes 93 781 korun. Spolu s ním rovněž běžnou leteckou linkou cestoval také Zemanův poradce Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík. Jim však Hrad cestu podle všeho neplatil.

Kolik celkem stála Mynářova cesta, ještě není spočítáno. "Celková částka výdaje na pracovní cestu vedoucího Kanceláře prezidenta republiky není známa, neboť dosud neuplynula lhůta pro vyúčtování této pracovní cesty," řekl deníku ředitel odboru legislativy a práva Václav Pelikán.

Trojčlenná delegace do Číny odcestovala na Zemanův pokyn. Její úkolem bylo zjistit informace o zadržení prezidentova čínského poradce a šéfa CEFC Jie Ťien-minga a zároveň, jestli bude společnost pokračovat v investicích v Česku. "A zda nebudou projekty, včetně zaměstnanosti lidí, ohroženy," doplnil Pelikán. Z Číny se trojice vrátila minulý týden.

Jie Ťien-ming měl být v Číně zadržen v polovině února. CEFC ani čínské úřady dosud zatčení oficiálně nepotvrdily. Vyšetřován se má týkat podezření z ekonomické kriminality. Svým zvláštním ekonomickým poradcem ho Zeman jmenoval v roce 2015.

Zemanovi muži v Číně? Zvláštní mise, Česko se bezvýhradně obrací k Číně na úkor spojenců, říká sinolog Martin Hála

Prodlužování angažmá Jie Ťien-minga na Hradě? Zdržovací taktika Zemana, zahraniční politika směrem k Číně se ministerstvu zahraničí vymkla kontrole. | Video: Emma Smetana |  19:17

autor: Domácí | 22. 3. 2018 18:43

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama