Ministr: Zdravotnictví je na tom hůř, než se čekalo

Radek Nohl Radek Nohl
16. 9. 2013 19:45
Nejnovější data zveřejnilo ministerstvo. Finanční propad bude až osm miliard.
Foto: Vojtěch Marek

Praha - Finanční situace v českém zdravotnictví se zhoršuje a úřad ministra Martina Holcáta počítá s tím, že se jeho resort propadne do většího deficitu, než ještě před několika týdny odhadovalo ministerstvo financí.

Nejnovější data, jež ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo ve zprávě pro jednání vlády v demisi, uvádějí, že propad v systému dosáhne na závěr letošního roku až k osmi miliardám korun.

Ministr Holcát chce finanční problémy v resortu řešit navýšením plateb za státní pojištěnce. Ve zmíněné zprávě ministerstvo vymodelovalo tři různé varianty. Podle nich by se měly platby zvýšit od 50 do 148 korun měsíčně. Tím by ze státního rozpočtu mohlo české zdravotnictví získat od 3,6 do 10,8 miliardy korun.

„To by částečně mohlo zachránit situaci," řekl Insideru ministr zdravotnictví Martin Holcát. Podle jeho náměstka Martina Plíška by se vláda měla návrhem na navýšení plateb zabývat už tuto středu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy