Ministr Podivínský podepíše program modernizace parků

ČTK ČTK
16. 7. 2013 8:10
Budou se opravovat cyklostezky, rozcestníky nebo se budovat nové lavičky a přístřešky
Ministr životního prostředí Tomáš Podivínský.
Ministr životního prostředí Tomáš Podivínský. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Nový ministr životního prostředí Tomáš Podivínský v úterý podepíše program na modernizaci národních parků, chráněných krajinných oblastí a jeskyní.

Program, který připravil jeho předchůdce Tomáš Chalupa (ODS), má zlepšit návštěvnickou infrastrukturu, budou se například opravovat cyklostezky, rozcestníky nebo se budovat nové lavičky či turistické přístřešky.

Na tyto účely půjde letos a příští rok 150 milionů korun, peníze ministerstvo ušetřilo v rozpočtu.

Největší investicí za více než 22,2 milionu korun je zpřístupnění starého důlního díla Orty v jižních Čechách. Bezbariérového přístupu se dočká také třeba Macocha. Celkem by se mělo podpořit 112 projektů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Tunisko má nového prezidenta, stal se jím univerzitní profesor Kaís Saíd

Tuniská volební komise potvrdila, že nedělní prezidentské volby v zemi vyhrál univerzitní profesor bez politické příslušnosti Kaís Saíd. Získal 72,71 procenta hlasů. Saídův protivník, mediální magnát Nabíl Karúí nedlouho před oznámením výsledků druhého kola voleb uznal svou porážku. Volební účast byla 55 procent, citovala agentura Reuters z prohlášení volební komise.

Karúí, který byl donedávna ve vazbě, a ani Saíd dosud nikdy nezastávali politický úřad, v prvním kole voleb 15. září ale předstihli řadu kandidujících vlivných politiků.

Vítěz prezidentského souboje převezme severoafrickou zemi usilující o vítězství v boji s korupcí, nezaměstnaností a sporadickým extremistickým násilím. Tunisané se také snaží stabilizovat demokracii, kterou budují od povstání za arabského jara v roce 2011. Oba kandidáti se již před hlasováním shodli na tom, že budou rovněž usilovat o mír v sousední válkou rozvrácené Libyi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy