reklama
 
 

Ministr Fischer odvolal náměstka. Má prý falešný diplom

11. 9. 2013 21:40
Lubomír Toman musí do pondělí doložit své vzdělání.

Praha - Ministr financí Jan Fischer odvolal svého náměstka Lubomíra Tomana, který zatím nedoložil získání vysokoškolského diplomu.

Podle televize Nova se Toman prokazoval falešným diplomem Ekonomické univerzity v Bratislavě, která prý potvrdila, že diplom nevydala. Ministr ovšem ještě dal Tomanovi čas na to, aby dokázal, že studium absolvoval.

"Protože náměstek Toman prohlášení Ekonomické univerzity v Bratislavě doposud nevyvrátil ani neuvedl na pravou míru, rozhodl jsem se ho odvolat," sdělil Fischer. "Jeho setrvání ve funkci by bylo v této situaci pro mě morálně a osobně neslučitelné," doplnil.

Podle Novy je Tomanův diplom z bratislavské univerzity falešný. Náměstek to popřel, ale jak diplom získal, nevysvětlil.

Toman byl odvolán z funkce náměstka, ale zatím ještě zůstává zaměstnancem úřadu. Ministerstvo financí oznámilo, že Toman má do pondělí 16. září věrohodně doložit studium a získání vysokoškolského diplomu na Ekonomické univerzitě v Bratislavě.

"Pevně věřím, že se tak stane," doplnil ministr.

Třiačtyřicetiletý Toman měl jako náměstek na ministerstvu na starosti oblast hospodaření s majetkem státu a informatiky. Do vysoké státní funkce jej v polovině letošního července jmenoval ministr Fischer.

Ministerstvo tehdy Tomana označilo za nepolitického odborníka s mnohaletými zkušenostmi, který pracoval na manažerských pozicích ve významných mezinárodních společnostech. Před nástupem na ministerstvo Toman podle svého životopisu na webu úřadu pracoval například jako výkonný manažer IBM Czech Republic.

autor: ČTK | 11. 9. 2013 21:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama