Ministr financí Kalousek se rozvedl. Stání měl v únoru

ČTK ČTK
19. 3. 2012 16:40
S maželkou Radkou se seznámili v roce 1984 a vychovali dvě děti
Ministr financí Miroslav Kalousek
Ministr financí Miroslav Kalousek | Foto: Jan Langer

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se v únoru rozvedl. Politik informaci potvrdil s tím, že rozsudek stále není pravomocný, ale rozhodnutí už padlo.

"To je vše, co k tomu mohu říci," dodal. S manželkou Radkou, rozenou Kašákovou, se podle dostupných informací seznámili v roce 1984, vychovali dvě děti. O rodině nynějšího ministra financí a místopředsedy TOP 09 není mnoho známo.

Jméno Kalouskovy manželky se do povědomí veřejnosti zapsalo v polovině minulého desetiletí, když média zveřejnila sled událostí kolem luxusního bytu na pražském Veleslavíně a podnikatele a Kalouskova švagra Lubomíra Kašáka.

Kauza na jaře 2005 stála Kalouska funkci předsedy rozpočtového výboru sněmovny.

Podle dostupných informací Radka Kalousková získala byt za směnku v hodnotě 6,5 milionu korun, kterou v její prospěch vystavil v roce 1999 její bratr Lubomír Kašák.

Kašák byt získal od zbrojaře Richarda Hávy. V souvislosti s bytem se objevilo podezření na krácení daně, policie však nenašla žádné pochybení. Kašák byl zavražděn v roce 2002, zřejmě svým obchodním partnerem.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy