Kalousek dostal pokutu za facku, zaplatí tisícovku

Domácí ČTK Domácí, ČTK
16. 12. 2011 11:34
K incidentu došlo na Malostranském náměstí. Kalousek nafackoval pokřikujícímu mladíkovi
Foto: Jan Langer

Praha - Ministr financí Miroslav Kalousek dostal za facky, které v září uštědřil pokřikujícímu mladíkovi, pokutu tisíc korun.

Ve zkráceném řízení tak rozhodl správní úřad Prahy 1, jde o maximální sazbu.

K incidentu došlo na konci září na Malostranském náměstí.

"Rozhodně jsem se nerval. Jednomu hulvátovi jsem dal pár facek, myslím, že padly na úrodnou půdu," řekl Aktuálně.cz ministr o události, která se podle dostupných svědectví odehrála v podloubí u vchodu do areálu Poslanecké sněmovny.

Mladík na ministra údajně pokřikoval, že je zloděj a bude viset.

Potyčkou se už dříve zabývala pražská policie, vyhodnotila ji ale jako přestupek. Přestupku se podle policie dopustil i zfackovaný mladík, který incident vyprovokoval.

Podle mluvčího ministerstva financí Ondřeje Jakoba, který se pátečního správního řízení účastnil jako svědek, ministr Kalousek pokutu na místě zaplatil, tím správní řízení skončilo.

"Jsem si plně vědom, že zákon kvalifikuje moje jednání jako přestupek, přesto jsem přesvědčen, že jsem jednal správně a v duchu těch nejlepších malostranských tradic," reagoval na pokutu ministr Kalousek.

Pedagogem roku Kalousek nebude, glosoval Nečas

Na vládní tiskové konferenci, která se uskutečnila krátce po incidentu, Kalousek podotkl, že "jeden drzý spratek dostal čtyři facky". Ministr financí prý doufá, že to prospěje výchově a dalšímu mentálnímu vývoji dotyčného mladého muže.

"Vláda konstatovala, že pan ministr... rozhodně neaspiruje na titul pedagog roku," komentoval potyčku premiér Petr Nečas (ODS).

 

Právě se děje

Další zprávy