Miloše Zemana po operaci ledvin pustili domů

mch
14. 9. 2008 15:43
Expremiér trpěl zdravotními problémy už dlouho
Miloš Zeman
Miloš Zeman | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Lékaři po poledni propustili bývalého premiéra Miloše Zemana ze znojemské nemocnice. Od pátku tam byl hospitalizován kvůli ledvinové kolice. Včera se podrobil operaci.

Zeman měl původně v nemocnici zůstat až do pondělí. Na dřívějším odchodu domů se ale domluvil s lékaři.

Bývalý předseda sociální demokrace byl ve Znojmě podpořit kandidáta do Senátu Jiřího Peřinku (ČSSD). Do nemocnice Zemana vezl večer vlastním autem jeho přítel a spolupracovník Miroslav Šlouf.

Zeman měl potíže s ledvinami už v minulosti, opakovanými kolikami trpěl hlavně v době, kdy byl premiérem.

V nemocnici kvůli tomu skončil už v dubnu 2000, na podzim následujícího roku mu pak lékaři odstranili ledvinový kámen.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy