Miloše Zemana po operaci ledvin pustili domů

mch
14. 9. 2008 15:43
Expremiér trpěl zdravotními problémy už dlouho
Miloš Zeman
Miloš Zeman | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Lékaři po poledni propustili bývalého premiéra Miloše Zemana ze znojemské nemocnice. Od pátku tam byl hospitalizován kvůli ledvinové kolice. Včera se podrobil operaci.

Zeman měl původně v nemocnici zůstat až do pondělí. Na dřívějším odchodu domů se ale domluvil s lékaři.

Bývalý předseda sociální demokrace byl ve Znojmě podpořit kandidáta do Senátu Jiřího Peřinku (ČSSD). Do nemocnice Zemana vezl večer vlastním autem jeho přítel a spolupracovník Miroslav Šlouf.

Zeman měl potíže s ledvinami už v minulosti, opakovanými kolikami trpěl hlavně v době, kdy byl premiérem.

V nemocnici kvůli tomu skončil už v dubnu 2000, na podzim následujícího roku mu pak lékaři odstranili ledvinový kámen.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy