Praha - Kdyby se události v roce 2013 ubíraly jiným směrem, dost možná by měl Michal Hašek jednu z vedoucích funkcí v ČSSD. Lánský puč, jak se schůzce jeho a dalších čtyř představitelů strany s úmyslem sesadit tehdejšího předsedu Bohuslava Sobotku říká, však nevyšel. Hašek jako bývalý místopředseda strany a předseda poslaneckého klubu se o rok později svého mandátu vzdal.
Nyní se však do sněmovny vrací. Ne jako zákonodárce, ale jako asistent poslance Jiřího Běhounka. "Pan Běhounek mi to nabídl s tím, že mám zkušenosti jako bývalý předseda klubu a bývalý předseda Asociace krajů a že se mnou chce záležitosti sněmovní práce konzultovat. Známe se z Asociace krajů a z Poslanecké sněmovny," řekl Aktuálně.cz Michal Hašek.
Každý poslanec má k dispozici 39 tisíc korun měsíčně na platy svých asistentů. Michal Hašek bude pobírat nejnižší možnou částku. "Nebudu se pohybovat po Poslanecké sněmovně a pracovat tam pět dnů v týdnu. Pan Běhounek mi nabídl minimální úvazek. Je to spíš konzultace na dálku s odměnou jeden tisíc korun a s možností vstupu do Poslanecké sněmovny," popsal Hašek.
Po nepodařených říjnových volbách Běhounkovo jméno často padá v souvislosti s postem nového předsedy ČSSD. Ten před několika dny prohlásil, že bez návratu některých upozaděných osobností strana dál fungovat nemůže. A jmenovitě zmínil vedle Jiřího Zimoly a Jeronýma Tejce právě Haška. "To není žádná věc, která by s tím souvisela," řekl Hašek s tím, že tuto nabídku přijal již zhruba před 14 dny.