Obrazem: Tři tváře ČSSD. Podívejte se, jak roky v politice změnily Sobotku, Chovance i Zaorálka

Obrazem: Tři tváře ČSSD. Podívejte se, jak roky v politice změnily Sobotku, Chovance i Zaorálka
V roce 2002 Sobotka poprvé zasedl ve vládě. Získal v kabinetu Vladimíra Špidly křeslo ministra financí, a stal se tak ve svých 31 letech nejmladším správcem státní pokladny v české historii. Od října 2003 byl také místopředsedou vlády. Ministrem financí pak byl ještě ve vládách Stanislava Grosse a Jiřího Paroubka až do roku 2006.
Prvním velkým skandálem, kterému musel Sobotka čelit, bylo v létě 2009 zneužívání poslaneckých náhrad ke koupi luxusního bytu v pražských Stodůlkách. Sobotka přiznal, že k jeho zakoupení užil i část poslaneckých náhrad, hájil se však, že nezná ústavního činitele, který by plat a náhrady rozlišoval. Na fotografii je byt v Raichlově ulici ve Stodůlkách.
V roce 2011 se čtyřicetiletý Bohuslav Sobotka stal předsedou sociální demokracie. Ve druhém kole tajné volby porazil Michala Haška a získal od delegátů 304 hlasy. Sobotka byl tehdy ve straně symbolem změny a nové éry. (18. 3. 2011)
Před volbami v roce 2013 se objevila kampaň proti Sobotkovi, ale i dalším členům politických stran. Například na Ostravsku stál billboard se Sobotkovým portrétem v hornické helmě s heslem "Vím, jak na to! Od mládí makám v parlamentu." Ani to ale stranu neohrozilo a ve volbách nakonec zvítězila. (5.10.2013)
Foto: ČTK
Martina Heroldová Vanda Nárožná, Martina Heroldová
Aktualizováno 17. 6. 2017 12:10
Bohuslav Sobotka i Lubomír Zaorálek jsou viditelnými tvářemi ČSSD od 90. let, cesta Milana Chovance na vrchol začala v krajské politice zhruba před deseti lety. Podívejte se ve fotogalerii Aktuálně.cz, jak šel čas se třemi nejvýraznějšími tvářemi ČSSD, které nyní rozhodují o dalším směřování strany.
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy