MfD: Partner Mrázka se bojí o život

čtk
18. 2. 2006 6:07
Praha - Devětačtyřicetiletý podnikatel Miroslav Provod, bývalý obchodní partner zavražděného miliardáře Františka Mrázka, se bojí o svůj život.

Řekl to v rozhovoru s dnešní Mf Dnes.

Uvedl také, že prý má k dispozici nebezpečné informace. Blíže je však nespecifikoval.

"Jsem nositelem určitých informací, které jsou nesmírně citlivé a zároveň nebezpečné. Většina lidí, která byla s těmito informacemi seznámena, je už po smrti," řekl deníku Provod. Podle něj tyto informace znal i Mrázek.

Sedmačtyřicetiletý Mrázek byl společníkem podnikatele Tomáše Pitra a byl považován za majitele či jednoho z majitelů společnosti Český olej, která ovládá ústeckou Setuzu. Koncem ledna ho neznámý pachatel zastřelil před sídlem jeho firem v Durychově ulici v Praze 4.

Provod, který byl nedávno nepravomocně odsouzen na devět let za daňové delikty, MfD odmítl říct, o jaké informace jde.

V minulosti už čelil několika útokům na svou osobu. V červenci 1996 mu výbuch, který měl zřejmě sloužit jako výstraha, zničil automobil. V květnu 1997 vybuchla v rozmezí tří týdnů dvakrát trhavina v objektu bývalé restaurace U Podařilů v Příbrami, kterou do začátku roku 1996 Provod vlastnil.

"Oznámil jsem tedy jednomu pracovníkovi Národního bezpečnostního úřadu, jakými informacemi disponuji, a pak jsem mu řekl, že pokud umřu, budou ty informace zveřejněny," řekl deníku Provod.

Podle svých slov tyto informace údajně uložil na několika místech na světě - v USA, ve Velké Británii a v Rusku.

V rozhovoru také podnikatel řekl, že si myslí, že za násilnými útoky na jeho osobu stáli pracovníci tajných služeb. Nechal si prý vypracovat zprávu u nejmenované izraelské bezpečnostní agentury, která potvrdila, že za útoky na něj údajně stáli lidé z Bezpečnostní informační služby (BIS).

Provod se v rozhovoru vrátil i k osobě Mrázka. Uvedl například, že zavražděný podnikatel údajně pracoval několik let jako poradce ministra vnitra pro organizovaný zločin. "Pokud je to pravda, šlo by o Stanislava Grosse," řekl MfD Provod.#reklama

 

Právě se děje

před 35 minutami

Patnáctiletá Bartůňková si turnaj v Istanbulu nezahraje

Nikola Bartůňková skončila při své premiéře v kvalifikaci turnaje WTA před branami hlavní soutěže. Na antuce v Istanbulu patnáctiletá Češka v kvalifikačním finále podlehla po dlouhém boji 4:6, 7:5, 3:6 Rusce Anastasii Gasanovové, 181. hráčce žebříčku a přemožitelce Karolíny Plíškové z lednového turnaje v Abú Zabí.

Zdroj: Sport
Další zprávy