Nové maturity začaly postaru. Ústním zkoušením

Nové maturity začaly postaru. Ústním zkoušením
ZKOUŠKA DOSPĚLOSTI. Miroslav, Kateřina, Karolína a Tereza jsou nastoupeni před maturitní komisí. Na kutnohorském Gymnáziu Jiřího Ortena začali s maturitami v prvním možném termínu.
POLE NEZNÁMÉ. Většina škol začala zkoušením takzvaných "profilových" předmětů, při novém ústním zkoušení češtiny a cizích jazyků podle státní maturity bude nervozita na obou stranách.
"KULTURA MASOVÁ je často kulturou konzumní. Kulturou obecně rozumíme soubor pravidel, zvyků a institucí, kterými se společnost řídí." Veronika Paďourová u zkoušky ze Základů společenských věd.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
4. 5. 2011 11:38
.

Jen na šedesáti z celkem dvanácti set škol začal maraton maturit už v prvním květnovém týdnu. Dvě třídy studentů z Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře měly svatý týden hned po velikonocích a nyní jsou pionýry na cestě k nové zkoušce dospělosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy