Nové maturity začaly postaru. Ústním zkoušením

Nové maturity začaly postaru. Ústním zkoušením
ZKOUŠKA DOSPĚLOSTI. Miroslav, Kateřina, Karolína a Tereza jsou nastoupeni před maturitní komisí. Na kutnohorském Gymnáziu Jiřího Ortena začali s maturitami v prvním možném termínu.
POLE NEZNÁMÉ. Většina škol začala zkoušením takzvaných "profilových" předmětů, při novém ústním zkoušení češtiny a cizích jazyků podle státní maturity bude nervozita na obou stranách.
"KULTURA MASOVÁ je často kulturou konzumní. Kulturou obecně rozumíme soubor pravidel, zvyků a institucí, kterými se společnost řídí." Veronika Paďourová u zkoušky ze Základů společenských věd.
Foto: Ondřej Besperát
Ondřej Besperát
4. 5. 2011 11:38
.

Jen na šedesáti z celkem dvanácti set škol začal maraton maturit už v prvním květnovém týdnu. Dvě třídy studentů z Gymnázia Jiřího Ortena v Kutné Hoře měly svatý týden hned po velikonocích a nyní jsou pionýry na cestě k nové zkoušce dospělosti.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy