Matku, která zahodila novorozence, zatkla policie

Report
16. 2. 2009 14:20
Lovosice - Případ, který koncem ledna šokoval Lovosice, se dočkal rozřešení.

Policisté dnes oznámili, že našli matku, která v Lovosicích pohodila své čerstvě narozené dítě.

Igelitovou tašku s mrtvým novorozencem našel chodec ve středu 21. ledna nedaleko prodejny Lidl v Lovosicích na Litoměřicku.

V tašce byla spolu s mrtvým tělíčkem i pupeční šňůra a placenta.

Policisté po několikatýdenním pátrání v pondělí zadrželi 32letou ženu z Lovosic, která se k zavraždění malého dítěte přiznala.

Důvodem činu prý byla špatná sociální situace matky.

Policie ji teď obviní z trestného činu vraždy a navrhne, aby byla vzata do vazby.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy