Matka se synem na Hradecku dali do oběhu stovky falešných poštovních známek

ČTK ČTK
18. 9. 2023 11:22
Matka se synem na Hradecku dali do oběhu stovky falešných poštovních známek

Královéhradečtí policisté viní z trestného činu padělání a pozměnění známek šestašedesátiletou ženu a jejího třiačtyřicetiletého syna. Během půl roku dali na pobočce České pošty na Královéhradecku do oběhu stovky falešných poštovních známek.

Způsobili tím škodu 20 tisíc korun, řekla v pondělí mluvčí policie Iva Kormošová. Případ označila za kuriózní. "Královéhradečtí policisté se s takovým případem dosud nesetkali," doplnila mluvčí.

Obviněná žena byla zaměstnankyní pošty, obviněný muž obchodníkem s poštovními známkami, pohledy a dopisnicemi. Oba obvinění se řadu let aktivně věnují filatelii. Vzhledem k dalším zajištěným falzům mohli podle policie způsobit až dvojnásobnou škodu.

"Na jedné pobočce podali v devíti případech téměř 320 poštovních zásilek, které byly opatřeny 475 kusy falz známek v hodnotě 26 Kč za kus a 151 kusů pozměněných poštovních známek v hodnotě 30 Kč za kus," uvedla Kormošová.

Žena v době zadržení měla u sebe dalších devět obálek s těmito známkami, které měla připraveny k podání. Policisté při domovní prohlídce u ní našli dalších téměř 550 kusů falz a bezmála 150 kusů pozměněných známek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy