Magistrát odhalil chyby v zakázkách strážníků za skoro 300 milionů. Šéf městské policie to odmítá

Domácí Domácí
26. 3. 2018 8:28
Ředitel pražských strážníků Eduard Šuster ale pochybení odmítá a nesrovnalosti označil za "administrativně-technického charakteru".
Městská policie (ilustrační foto).
Městská policie (ilustrační foto). | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Kontroloři zjistili možné pochybení u zakázek pražské městské policie za 293 milionů korun. Úředníci z magistrátního odboru kontroly zjistili, že na městské policii docházelo k porušování zásady transparentnosti, špatně byla stanovena předpokládaná hodnota veřejné zakázky nebo byly smlouvy uzavřeny před uplynutím lhůty pro podání námitek.

Informaci přinesl server iRozhlas.cz. Při kontrole úředníci také zjistili, že pěti zaměstnancům strážníci řádně neproplatili přesčasy. Podle zjištění serveru se částky vyplacené za služby, jako je úklid a údržba budov nebo servis vozidel, "jeví jako nehospodárné a neefektivní nakládání s veřejnými prostředky".

Ředitel pražských strážníků Eduard Šuster ale pochybení odmítá a nesrovnalosti označil za "administrativně-technického charakteru". Většinu nedostatků, které kontrola odhalila, podle Šustera jeho organizace už napravila: "Většina problémů, které byly zjištěny, se odstranila už v průběhu kontroly. Anebo se na tom nyní pracuje," řekl serveru.

Pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava (ANO) upozorňuje, že kontrolu strážníků prováděla externí firma, práci magistrátních úředníků označil za nekvalitní a ztotožňuje se s názorem městské policie.

Ředitelka magistrátního odboru kontroly Irena Ondráčková kritiku odmítá a upozorňuje, že výsledky externích auditů nemají vliv na kontrolní zjištění kontroly.

 

Právě se děje

Další zprávy