Lékaři zveřejní Zemanovu zdravotní dokumentaci. Mám jen bolavé nohy, řekl prezident

Radek Bartoníček Radek Bartoníček
23. 10. 2019 11:44
Prezident Miloš Zeman při odchodu z Poslanecké sněmovny oznámil, že ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní jeho kompletní zdravotní dokumentaci. Zeman tak reagoval na dotaz Aktuálně.cz, zda nezvažuje odchod z postu prezidenta. Odpověděl, že ne.
Prezident Miloš Zeman ve chvíli, kdy oznámil, že lékaři zveřejní jeho kompletní zdravotní dokumentaci
Prezident Miloš Zeman ve chvíli, kdy oznámil, že lékaři zveřejní jeho kompletní zdravotní dokumentaci | Foto: Radek Bartoníček

"Pan doktor Zavoral zítra zveřejní mou kompletní zdravotní dokumentaci, ze které vyplývá, že můj jediný problém jsou bolavé nohy," prohlásil Zeman, který už další dotaz neumožnil.

Na odchodu ale ještě na dotaz Aktuálně.cz, zda chce tedy pokračovat v úřadu prezidenta, odpověděl kladně. "To víte, že ano. Jistě k vašemu potěšení," dodal prezident.  

Miloš Zeman začal mluvit o svém zdravotním stavu sám, už když přicházel do sněmovny, kam přišel okomentovat projednávaný rozpočet na příští rok. "Milé dámy a milí pánové, moje okolí mně teď říká, že vypadám dobře. A já mu odpovídám, že lidský život má tři fáze. Mládí, dospělost a vypadá dobře," řekl Zeman.

Spekulace ohledně zdravotního stavu prezidenta zesílily v posledních dnech poté, co sám oznámil, že nastoupí na "rekondiční pobyt" do Vojenské nemocnice ve Střešovicích. Pobyl tam čtyři dny, v neděli při odjezdu své zdraví nijak nekomentoval.

Do Poslanecké sněmovny dorazil ve středu tradičně se svou hůlkou, vyjel výtahem do prvního patra, kde jej čekal předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Zeman se jej mimo jiné zeptal, "zda je přítomný Babiš", dozvěděl se ale, že není. Premiér Andrej Babiš totiž zastupuje prezidenta v Japonsku na inauguraci tamního císaře.  

Zeman vtipkoval o svém zdraví také o chvíli později, když procházel k jednací síni, kde jej zdravila řada poslanců ještě před projevem v jednací síni. Prezident vzpomněl výrok bývalého britského premiéra Winstona Churchilla o tom, že se dožil vysokého věku, protože život proseděl. Jak známo, Churchill byl upoutaný na invalidní vozík.

Teď by měl prezident podle dřívějších oznámení odpočívat, aby byl připravený na předávání státních vyznamenání 28. října a poté na zahraniční cestu. Ta povede 16. listopadu na Slovensko.

 

Právě se děje

Další zprávy