Krok za krokem papežovou návštěvou

Krok za krokem papežovou návštěvou
Takto se na něj Praha chystala, po jeho odjezdu z Arcibiskupského paláce se opět vrátila ke svému rytmu
Pražské Jezulátko se muselo načinčat.
Papeže "přijalo" ve svém královském hávu.
Papež se na letišti zdraví s prezidentem Václavem Klausem.
Foto: Jan Langer
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
28. 9. 2009 15:20

Papež Benedikt XVI. navštívil Česko. A nebyla to jen krátká zdvořilostní návštěva. Strávil zde bezmála tři dny a pro věřící odsloužil dvě velké mše.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy