Křesťané bez kříže, kostel na hausbótu

Křesťané bez kříže, kostel na hausbótu
Tedy, momentálně stojí. V holešovickém přístavu. Plavidlo dlouhé 62 metrů pochází z roku 1925 a mladí lidé z hnutí ICF (Mezinárodní křesťanské společenství) se rozhodli udělat z něj kostel.
Ten by měl podle jejich představ, a podle návrhu a vizualizací architekty Jandové ve výsledku vypadat takto.
A takhle vypadá dnes loď, kterou si mladí křesťané pro svůj projekt vyhlédli. V době krize jim byla majitelem nabídnuta za "pouhé" 2 miliony, které museli do 14 dnů sehnat.
A sehnali. Pustili se na společných letních brigádách do úklidu a v úterý 15. prosince uspořádali slavnostní "Den otevřených kajut".
Foto: Jan Langer
Jan Langer
16. 12. 2009 7:30

Praha-Holešovice - Křesťanské symboly mladé lidi spíše odrazují jako výraz něčeho přežitého, prázdného. Víru ale mnoho z nich radikálně neodmítá.

O způsob, jak zprostředkovat duchovní hodnoty neotřelou formou, se snaží pražská pobočka Mezinárodního křesťanského společenství (ICF).

Hnutí si usmyslelo, že postaví kostel na lodi a bohoslužby bude dělat jinak. Podívejte se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Světovými atlety roku jsou McLaughlinová a Duplantis

Nejlepšími atlety světa za rok 2022 jsou americká překážkářka Sydney McLaughlinová a švédský tyčkař Armand Duplantis. Na sociálních sítích to dnes oznámila Světová atletika. Oba ocenění v uplynulé sezoně několikrát překonali světový rekord.

McLaughlinová vlastní historické maximum z loňské vítězné olympiády v Tokiu. Na národním šampionátu zaběhla 400 metrů překážek za 51,41 a na mistrovství světa ještě ubrala nevídaných 73 setin (50,68).

Hned třikrát posunul vlastní rekordní výkon tyčkařský fenomén Duplantis, který se zastavil až na 621 centimetrech.

Další zprávy