Korupce? Můžem si za to sami, zpívají Koller a Poláková

Eliška Morochovičová
1. 6. 2012 13:15
Podobně jako písně Tomáše Kluse a Xindla X kritizují zpěvák a herečka chování českých politiků
David Koller s Barborou Polákovou v nové písni kritizují české politiky.
David Koller s Barborou Polákovou v nové písni kritizují české politiky. | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Po Tomáši Klusovi a Xindlovi X se šíří internetovým éterem další „protestsong" komentující současnou politickou situaci v zemi. Autorsky za ním stojí dvojice Barbora Poláková a David Koller.

Píseň se jmenuje Sami a podobně jako písně Kluse a Xindla X se vyjadřuje hlavně k politickým kauzám spojeným s korupcí.

Dvojice v ní mimo jiné zpívá "můžem si za to sami, zvolili jsme je sami" (myšleno politiky). Vládnoucí politiky dále nazývají "morálně pokroucenými" a politické strany označují za "mafiánský systém".

Právě herečka Poláková se v minulosti proslavila jako divadelní Kristýna Kočí v satirické hře Blonďatá bestie, která v humorném duchu rekonstruovala aféru úplatků ve straně Věci veřejné a vystupování Kočí v této kauze.

V současnosti Poláková připravuje se svým divadlem další politicko-satiricky laděnou hru. Předlohou jí tentokrát bude nedávná korupční aféra Davida Ratha. V představení zazní i nová píseň Sami.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 10 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy