reklama
 
 

Kapři v kádích trpí jako ranění psi, tvrdí aktivisté

21. 12. 2009 11:30
Začínají protesty u kádí s prodejem živých kaprů. Potrvají až do středy

Praha/Wroclaw - Jako "zranění a zanedbaní psi, kteří jsou prodáváni v přeplněných klecích", se podle polského zoologa Andrzeje Elżanowského cítí kapři v kádích na vánočních trzích.

"Systém vnímání bolesti mají ryby prakticky stejný jako savci," zdůvodňuje tento profesor univerzity ve Wroclavi, proč letos podpoří protesty proti vánočnímu prodeji kaprů, které proběhnou i v Česku.

Dnes bude občanské sdružení Otevři oči protestovat proti prodeji kaprů od deseti hodin dopoledne do šesti hodin večer na pražské pěší zóně Anděl. Další místa svých protestů zveřejní každé ráno na stránkách www.vanocebeznasili.cz. Pokračovat v akcích chce až do středy 23. prosince.

Zachraňte Ježíška vánocemi bez krve!

Po petici Zachraňte Ježíška, která varuje před důsledky komercionalizace pro tradiční české vánoce, upozorňuje tato aktivita naopak na důsledek našich vánočních tradic pro kapry.

"Je to neskutečně absurdní," pozastavuje se aktivista Marek Voršilka, "na počest svátků klidu, míru a lásky každoročně s úsměvy na tvářích způsobujeme bolest, utrpení a smrt milionům živých bytostí," tvrdí. "Každý, kdo se bez růžových brýlí podívá do těch kádí, musí uznat, že ta zvířata nesmírně trpí. Ale lidé si zvykli před tímto zavírat oči, proto jim to půjdeme přímo na místo připomenout."

V rámci Koalice za nekrvavé Vánoce budou podle aktivistů protestně informační akce probíhat také v Polsku a na Slovensku.

Ochránci se také rozhodli o naší vánoční tradici informovat celý svět. "Vytiskli jsme anglicky psané letáky pro zahraniční turisty a anglickou verzi mají i internetové stránky kampaně," píší aktivisté ve své zprávě.

autor: Domácí | 21. 12. 2009 11:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama