Kudy vedla cesta Betlémského světla? Podívejte se

Kudy vedla cesta Betlémského světla? Podívejte se
Nikým nepozorováno se Betlémské světlo v tichosti sunulo halou,...
...pak muselo překonat nástrahy velkoměsta a nezhasnout dřív než...
...se dopravilo v bezpečí do skautské klubovny na Senovážném náměstí.
Tam jej jeho opatrovníci "rozmnožili"...
Foto: Jan Langer
Jan Langer
18. 12. 2009 16:40

Betlémské světlo, které se stalo novodobým symbolem Vánoc v pětadvaceti zemích světa, dorazilo do Česká poprvé po pádu železné opony. Letos tedy slaví své dvacáté narozeniny. Podívejte se, jak pečlivě bylo opečováváno po dva dny jeho neoficiálního pobytu v Praze až do zažehnutí svíc v katedrále svatého Víta.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Maláčová: Pokud letos porostou ceny, ČSSD opět navrhne mimořádný příspěvek pro důchodce

Pokud letos porostou ceny, ČSSD ve vládě zase navrhne výplatu mimořádného příspěvku k penzi, řekla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Loni důchodci dostali 5000 Kč.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 13 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy