Kalousek bude každý týden vystupovat v TV Barrandov, rozhovory s ním povede Soukup

ČTK ČTK
13. 3. 2021 16:05
Někdejší ministr financí a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek bude každý čtvrtek večer vystupovat na televizi Barrandov. Rozhovory s ním povede majitel stanice, mediální magnát Jaromír Soukup. Televize o tom informovala na svém webu. První díl odvysílá příští týden.
Kalousek v sobotu na Twitteru uvedl, že výzvu k diskusi na Barrandově přijal, protože je příliš pohodlné zůstávat v jedné názorové bublině.
Kalousek v sobotu na Twitteru uvedl, že výzvu k diskusi na Barrandově přijal, protože je příliš pohodlné zůstávat v jedné názorové bublině. | Foto: Václav Vašků

Každý díl diskusního pořadu nazvaného Hovory Kalousek Soukup bude zaměřený na jiné téma. "Uslyšíte v nich nejen kritiku, ale i konstruktivní návrhy," uvádí televize. Kalousek v sobotu na Twitteru uvedl, že výzvu k diskusi na Barrandově přijal, protože je příliš pohodlné zůstávat v jedné názorové bublině.

Od března 2017 do poloviny loňského ledna byly čtvrteční večery v televizi Barrandov vyhrazeny pořadu Týden s prezidentem. Pravidelná série rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem skončila poté, co mluvčí Hradu Jiří Ovčáček majiteli televize Soukupovi napsal, že pořad vyčerpal svůj potenciál a nemůže přinést nové impulzy.

Miroslav Kalousek se na české politické scéně pohybuje od 90. let minulého století a patří k jejím nejvýraznějším osobnostem. Od ledna 2007 do května 2009 byl ministrem financí ve vládě Mirka Topolánka, stejnou funkci zastával v kabinetu Petra Nečase (oba ODS).

V letech 1984 až 2009 byl Kalousek členem strany lidové. Od května 1999 do dubna 2001 byl jejím místopředsedou a od listopadu 2003 do srpna 2006 předsedou. Na vedení strany rezignoval poté, co nevyšel plán na účast KDU-ČSL v menšinové vládě s ČSSD podporované komunisty.

V roce 2009 Kalousek z KDU-ČSL vystoupil a spoluzaložil stranu TOP 09. Do podzimu 2015 byl jejím místopředsedou, poté byl do listopadu 2017 předsedou.

Už loni v létě Kalousek oznámil, že v letošních parlamentních volbách nebude kandidovat do Sněmovny. Letos v lednu složil poslanecký mandát.

Miroslav Kalousek v DVTV ke svému odchodu ze Sněmovny:

Neutekl jsem z boje. Nejsem šedá eminence TOP 09. Teď se ukáže, jestli jsem byl straně přítěží. Jsem si jistý, že pravici jsem nerozdrobil. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Antimonopolní úřad povolil nákup Equa bank skupinou Raiffeisenbank

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil skupině Raiffeisenbank nákup Equa Bank od fondu AnaCap Financial Partners. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě, rozhodnutí je pravomocné.

" V důsledku fúze získá společnost Raiffeisenbank možnost výlučně kontrolovat společnosti Equa bank a Equa Sales & Distribution. Ke spojení soutěžitelů dochází v oblasti poskytování bankovních služeb," uvedl úřad.

Raiffeisenbank International (RBI) oznámila nákup 100 procent akcií Equa bank od fondu AnaCap Financial Partners na začátku února.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Zeman přijal v Lánech nového slovenského premiéra Hegera. Jednat budou o koronavirové krizi či bilaterální spolupráci. Poté se Heger setká s Babišem

Zdroj: ČTK
Další zprávy