Kalousek bude každý týden vystupovat v TV Barrandov, rozhovory s ním povede Soukup

ČTK ČTK
13. 3. 2021 16:05
Někdejší ministr financí a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek bude každý čtvrtek večer vystupovat na televizi Barrandov. Rozhovory s ním povede majitel stanice, mediální magnát Jaromír Soukup. Televize o tom informovala na svém webu. První díl odvysílá příští týden.
Kalousek v sobotu na Twitteru uvedl, že výzvu k diskusi na Barrandově přijal, protože je příliš pohodlné zůstávat v jedné názorové bublině.
Kalousek v sobotu na Twitteru uvedl, že výzvu k diskusi na Barrandově přijal, protože je příliš pohodlné zůstávat v jedné názorové bublině. | Foto: Václav Vašků

Každý díl diskusního pořadu nazvaného Hovory Kalousek Soukup bude zaměřený na jiné téma. "Uslyšíte v nich nejen kritiku, ale i konstruktivní návrhy," uvádí televize. Kalousek v sobotu na Twitteru uvedl, že výzvu k diskusi na Barrandově přijal, protože je příliš pohodlné zůstávat v jedné názorové bublině.

Od března 2017 do poloviny loňského ledna byly čtvrteční večery v televizi Barrandov vyhrazeny pořadu Týden s prezidentem. Pravidelná série rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem skončila poté, co mluvčí Hradu Jiří Ovčáček majiteli televize Soukupovi napsal, že pořad vyčerpal svůj potenciál a nemůže přinést nové impulzy.

Miroslav Kalousek se na české politické scéně pohybuje od 90. let minulého století a patří k jejím nejvýraznějším osobnostem. Od ledna 2007 do května 2009 byl ministrem financí ve vládě Mirka Topolánka, stejnou funkci zastával v kabinetu Petra Nečase (oba ODS).

V letech 1984 až 2009 byl Kalousek členem strany lidové. Od května 1999 do dubna 2001 byl jejím místopředsedou a od listopadu 2003 do srpna 2006 předsedou. Na vedení strany rezignoval poté, co nevyšel plán na účast KDU-ČSL v menšinové vládě s ČSSD podporované komunisty.

V roce 2009 Kalousek z KDU-ČSL vystoupil a spoluzaložil stranu TOP 09. Do podzimu 2015 byl jejím místopředsedou, poté byl do listopadu 2017 předsedou.

Už loni v létě Kalousek oznámil, že v letošních parlamentních volbách nebude kandidovat do Sněmovny. Letos v lednu složil poslanecký mandát.

Miroslav Kalousek v DVTV ke svému odchodu ze Sněmovny:

Neutekl jsem z boje. Nejsem šedá eminence TOP 09. Teď se ukáže, jestli jsem byl straně přítěží. Jsem si jistý, že pravici jsem nerozdrobil. | Video: DVTV
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy