Julínkova vrtulníková zakázka byla šitá na míru vítězům

Petr Holub
23. 4. 2013 16:15
Co přesně vadí policistům z protikorupčního útvaru
Foto: Ludvík Hradilek

Rekonstrukce Insideru - Za podpis pod osmiletou smlouvou s provozovateli letecké záchranné služby zaplatil exministr zdravotnictví Tomáš Julínek obviněním z trestných činů.

Policistům z protikorupčního útvaru ovšem nevadí samotný podpis, ale především manipulace při výběrovém řízení, které přidělilo vítěznému konsorciu Alfa-Helicopter a DSA státní zakázku v hodnotě čtyři miliard.

Čtěte v placeném deníku Insider:
Jak to se státní zakázkou opravdu bylo?

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy