Janoušek ze zdravotních důvodů znovu požádal o přerušení trestu. Odpykat si má 4,5 let vězení

ČTK ČTK
7. 11. 2017 9:42
Podnikatel Roman Janoušek si má odpykat 4,5 let ve vězení za to, že v opilosti srazil autem ženu. O prodloužení přerušení trestu ze zdravotních důvodů žádá opakovaně.
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: Vojtěch Marek

Brno - Lobbista Roman Janoušek požádal Krajský soud v Brně o delší přerušení trestu za sražení ženy automobilem. Důvody jsou zdravotní. Přerušení trestu mělo skončit 25. listopadu. Krajský soud v Brně rozhodne pravděpodobně ve čtrnáctidenní lhůtě, oznámila novinářům mluvčí Krajského soudu v Brně Eva Sigmundová.

Opilý lobbista naboural v březnu 2012 v Praze do vozu vietnamské řidičky a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, žena jej dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel, ženu porazil a ujel.

Janoušek původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl potrestán odnětím svobody na 4,5 roku vězení za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Ve vězení byl Janoušek od 18. listopadu 2014 do 9. března 2016. Nejprve mu výkon trestu přerušilo vedení věznice, poté krajský soud. Janoušek si dlouhodobě stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

 

Právě se děje

Další zprávy