Jak vypadala rekonstrukce Janouškovy nehody

Jak vypadala rekonstrukce Janouškovy nehody
Na rozdíl od ostatních svědků probíhala rekonstrukce její výpovědi z dálky. Žena za asistence překladatelky dávala pokyny figurantce, která simulovala březnovou nehodu. Podle policejní mluvčí Ivany Ježkové se za daných okolností jedná o standardní postup.
Na místo nehody se ale vyšetřovatelé začali sjíždět už zhruba v deset hodin dopoledne.
Policie k rekonstrukci přídadu přivezla Janouškovo Porsche Cayenne, kterým před třemi měsíci naboural do Volva poškozené ženy a později ji jím srazil.
Kolem desáté hodiny začala policie uzavírat Vyskočilovu ulici v úseku směrem od ulice Michelské k ulici 5. května. Zpočátku nebylo jasné, jak budou protisměrem projíždět autobusy, a v problémovém úseku se jich tak několik nahromadilo.
Foto: Vojtěch Marek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek, Jana Černá
23. 6. 2012 14:03

Praha - Na místě nehody, při níž v březnu srazil a zranil opilý lobbista Roman Janoušek vietnamskou ženu, začala rekonstrukce. I když policie místo uzavřela, přinášíme snímky z prvního dne.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy