Jak včas zjistit slabiny? Srovnávacími zkouškami

MD
8. 3. 2012 9:57
Blíží se srovnávací zkoušky pro žáky 5., 7. a 9. tříd. Zjistěte, jaké jsou slabiny vašich dětí, abyste je mohli do přijímaček odstranit
Děti si vyzkoušejí atmosféru přijímacích zkoušek
Děti si vyzkoušejí atmosféru přijímacích zkoušek | Foto: Thinkstock

Chcete otestovat znalosti vašich dětí na základní škole a umožnit jim, aby si vyzkoušeli atmosféru důležitých přijímacích zkoušek? K tomu slouží srovnávací zkoušky společnosti Scio. Testy se skládají ze znalostí v předmětech český jazyk a matematika a dále z obecných studijních předpokladů.

11. března je uzávěrka přihlášek k jarnímu termínu. Zkoušky pro žáky pátých, sedmých a devátých tříd stojí 798 korun. Konají 24. března v několika městech České republiky.

Žáci si porovnají své znalosti a dovednosti s ostatními vrstevníky, získají podrobné vyhodnocení svých výsledků. Rodiče zjistí, kde jsou vědomosti dítěte dobré a kde má ještě slabiny. Výsledky se dozvíte včas před přijímacími zkouškami, a tak bude ještě čas vědomosti doplnit. Bylo by pozdě zjistit až u přijímaček, co vaše dítě neumí.

Přijímací zkoušky si můžou žáci vyzkoušet také on-line. Okamžitě získají podrobné výsledky a srovnání s ostatními.  Za 389 korun jsou k dizpozici testy z roku 2009 a 2008 . Ukázky z testů si můžete zdarma prohlédnout na internetu.

 

Další možná příprava na přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky od společnosti Scio letos využije 223 škol, vesměs gymnázií. Ostatní střední školy buď přijímací zkoušky nepořádají a přijímají v podstatě všechny přihlášené uchazeče, nebo si připravují své vlastní přijímací zkoušky. Většinou se jedná o diktát z českého jazyka a matematický test.

V takovém případě je důležité ověřit, z čeho konkrétně přijímací zkouška sestává a orientovat se na přípravu doporučenou danou střední školou. Pokud škola neuvádí doporučenou přípravu na webových stránkách, neváhejte kontaktovat ředitele školy a vyžádat si od něj potřebné informace.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy