Jak včas zjistit slabiny? Srovnávacími zkouškami

MD
8. 3. 2012 9:57
Blíží se srovnávací zkoušky pro žáky 5., 7. a 9. tříd. Zjistěte, jaké jsou slabiny vašich dětí, abyste je mohli do přijímaček odstranit
Děti si vyzkoušejí atmosféru přijímacích zkoušek
Děti si vyzkoušejí atmosféru přijímacích zkoušek | Foto: Thinkstock

Chcete otestovat znalosti vašich dětí na základní škole a umožnit jim, aby si vyzkoušeli atmosféru důležitých přijímacích zkoušek? K tomu slouží srovnávací zkoušky společnosti Scio. Testy se skládají ze znalostí v předmětech český jazyk a matematika a dále z obecných studijních předpokladů.

11. března je uzávěrka přihlášek k jarnímu termínu. Zkoušky pro žáky pátých, sedmých a devátých tříd stojí 798 korun. Konají 24. března v několika městech České republiky.

Žáci si porovnají své znalosti a dovednosti s ostatními vrstevníky, získají podrobné vyhodnocení svých výsledků. Rodiče zjistí, kde jsou vědomosti dítěte dobré a kde má ještě slabiny. Výsledky se dozvíte včas před přijímacími zkouškami, a tak bude ještě čas vědomosti doplnit. Bylo by pozdě zjistit až u přijímaček, co vaše dítě neumí.

Přijímací zkoušky si můžou žáci vyzkoušet také on-line. Okamžitě získají podrobné výsledky a srovnání s ostatními.  Za 389 korun jsou k dizpozici testy z roku 2009 a 2008 . Ukázky z testů si můžete zdarma prohlédnout na internetu.

 

Další možná příprava na přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky od společnosti Scio letos využije 223 škol, vesměs gymnázií. Ostatní střední školy buď přijímací zkoušky nepořádají a přijímají v podstatě všechny přihlášené uchazeče, nebo si připravují své vlastní přijímací zkoušky. Většinou se jedná o diktát z českého jazyka a matematický test.

V takovém případě je důležité ověřit, z čeho konkrétně přijímací zkouška sestává a orientovat se na přípravu doporučenou danou střední školou. Pokud škola neuvádí doporučenou přípravu na webových stránkách, neváhejte kontaktovat ředitele školy a vyžádat si od něj potřebné informace.

 

Právě se děje

Další zprávy