reklama
 
 

Jak se ovlivňovalo vyšetřování?

30. 5. 2006 17:00
Praha - Důkazy, že konkrétní politik zasahoval do vyšetřování kauzy biolíh, Kubiceho zpráva neobsahuje. Uvnitř: PŘIBYLOVY ODPOSLECHY.

Jsou v ní ale informace, podle nichž případ provázejí nestadardní postupy státních úředníků a silný zájem osob spojených s politiky.

Řetězec neobvyklých událostí začal poté, co mluvčí útvaru pro odhalování organizovaného zločinu spojila vyšetřování případu biolíh s objasňováním vraždy podnikatele Františka Mrázka. Kubice oznámil, že po schůzce premiéra Paroubka a ministra vnitra obdržel zákaz poskytovat o případech jakékoli další informace.

Ve stejné době Kubiceho lidé zachytili odposlechy bývalého Grossova šéfa úřadu vlády Pavla Přibyla, který se mimo jiné schází s vlivným pracovníkem inspekce ministra vnitra Jaroslavem Hlaváčem.

Právě Hlaváčův odbor začal vyšetřovat pro údajně zfalšované cestovní příkazy ty Kubiceho podřízené, kteří pracují na případu biolíh a Mrázek. Kubice tvrdí, že jde o mstu, protože jeho lidé se ničeho nedopustili.

Inspekce současně odmítá Kubiceho útvaru vydat informace, které policie požaduje během vyšetřování Mrázkovy smrti.

Následně se z "organizačních důvodů" vymění státní zástupce, který práci policistů na obou kauzách dozoroval. Nový žalobce odmítá vyhovět žádosti o domovní prohlídky, které posvětí až po stížnostech jeho nadřízení. Při domovních prohlídkách pak policie zabaví desítky dokumentů.

Pavla Přibyla nadto kdosi varuje, že jej policie odposlouchává. Přibyl je podle odposlechů v častém kontaktu se špičkami protikorupční služby a finanční policie, od nichž požaduje kódovanou řečí zjištění blíže nespecifikovaných informací.

Pravidelně si telefonuje i s někdejším premiérem Stanislavem Grossem. Ten jej mimo jiné žádá, aby se spojil s někým "ze Zbraslavi" (sídlo Kubiceho útvaru).

autor: ina | 30. 5. 2006 17:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama