Ráj svatomartinských hus. Podívejte se na jedinou šlechtitelskou stanici v Česku

Ráj svatomartinských hus. Podívejte se na jedinou šlechtitelskou stanici v Česku
Na svátek svatého Martina se prodá každoročně přibližně 1500 hus. Na Vánoce to je asi 500.
„První vlna zvýšeného prodeje začíná obvykle týden před svatým Martinem. Další přichází kolem Vánoc,“ říká Hrvolová.
„Svatomartinský svátek a s tím spojený zvýšený prodej hus je trend zejména posledních pěti let,“ říká Naďa Hrvolová, která je vedoucí střediska chovu.
Jedno z chovných hejn se nachází na břehu Byňovského rybníka nedaleko Nových Hradů.
Foto: Kristýna Padrtová
Kristýna Padrtová
10. 11. 2018 12:38
K svátku svatého Martina neodmyslitelně patří svatomartinské víno a samozřejmě i pečená husa. Farmy, prodávající husy, tak měly v těchto dnech napilno. V galerii se můžete podívat, jak si žijí husy na farmě v Byňově u Nových Hradů, která je jedinou šlechtitelskou stanicí v Česku. Na Martina se jich tu prodá na 1500, míří i do předních restaurací.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy