reklama
 
 

Hromadná nehoda zablokovala dálnici D1 u Brna. Hasiči se kvůli sněhu na místo dostávají s obtížemi

16. 1. 2018 13:20
Zatím se neví, kolik aut se srazilo, ale jsou mezi nimi kamiony a dodávka.

Brno - Hromadná nehoda několika aut na 173. kilometru dálnice D1 nedaleko Brna zablokovala odpoledne provoz směrem na Prahu. Zatím se neví, kolik aut se srazilo, jsou mezi nimi kamiony a dodávka. V místě sněží, hasiči mají podle jejich mluvčího Jaroslava Mikošky problém se na místo dostat. Policie ani hasiči zatím nemají informace o zraněných.

Policie nejspíš povede odklon přes 178. exit u Ostrovačic, zpět budou řidiči najíždět na 168. exitu Devět křížů. Nehoda se stala okolo 12:30. "Situace je nepřehledná. Kamion zablokoval oba pruhy," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Situaci komplikuje sněžení. "Řidiči jsou neukáznění a máme obrovský problém se dostat na místo. Kamiony stojí ve všech pruzích a zpočátku jsme tam mohli přijet pouze s menším vozem. Dva nákladní automobily by měly být mimo dálnici a zatím nemáme přesný počet kamionů, které do sebe nabouraly. Na místě jsou špatné sněhové podmínky," dodal Mikoška.

Dálnice D1 je uzavřena na několika místech, podle posledních informací od policie se další nehoda odehrála na 207. kilometru ve směru na Prahu, kde se srazilo několik nákladních a osobních aut. Informace o zraněných zatím nejsou k dispozici. Odklon je veden na exitu 210 Holubice.

autor: ČTK | 16. 1. 2018 13:20

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama