Obrazem: Hrob pro Jezeří je připraven. Hrana těžební jámy se k zámku přiblíží každý rok

Obrazem: Hrob pro Jezeří je připraven. Hrana těžební jámy se k zámku přiblíží každý rok
... co všechno člověk dokáže.
Už desítky let tu kopou jámu, jednu z největších na světě.
Hlouběji se v Česku autobusem nedostanete. Mostecká uhelná společnost tam dolu do dolu pořádá zájezdy.
A dokázali by udělat díru ještě větší, kdyby ti lidé z Černic, Horního Jiřetína, a nakonec i Litvínova pořád neprotestovali.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
7. 2. 2011 23:05
Každé jaro se kus Krušných hor sesune do hluboké jámy vykutané velkorypadly. Každý rok se hrana jámy přiblíží k zámku Jezeří. Letošní sněhy byly těžké a sesuv pořádný. Nechoďte tam, je to nebezpečné, podívejte se tady.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy