Havlíček vymění na MPO politické náměstky i tým komunikace, s Babišem to prý neřešil

ČTK ČTK
24. 4. 2019 12:29
Budoucí ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) chce po svém jmenování 30. dubna vyměnit oba politické náměstky Alexandru Rudyšarovou a Ivana Pilného (ANO). Řekl to dnes ČTK a Hospodářským novinám. Místo nich přijdou dva odborníci z byznysu. Jména ale Havlíček neprozradil. Úkolem prvního budou inovace a slučování vládních agentur CzechTrade a CzechInvest, druhý se bude orientovat na řízení resortních organizací. Změní se i celý tým komunikace. Řekl také, že s premiérem Andrejem Babišem (ANO) personální změny neřešil.
Karel Havlíček.
Karel Havlíček. | Foto: Jakub Plíhal

Havlíček chce rovněž prověřit stav u resortních organizací MPO. "Zmapovat jejich dozorčí rady a podívat se, jak jsou tyto společnosti řízeny ve smyslu hospodárnosti, nákladů a dosahování cílů," uvedl. S manažery těchto společností se nebude chtít potkávat pouze jednou ročně, ale každý měsíc, a vidět, jak plní své úkoly.

Jednu z prvních návštěv plánuje do státního podniku Diamo, který se zaměřuje na řešení následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví. "Je tam hodně co řešit," dodal.

Havlíček změní i svůj komunikační útvar. Připravený už má kompletní zhruba sedmičlenný tým - šéfa oddělení, tiskového mluvčího i další pracovníky. Chce, aby používali co nejvíce nové technologie a komunikovali rychle. Podle Havlíčka půjde o zkušené lidi z PR i médií, jmenovitě je zatím uvádět nechtěl, stejně tak se nechtěl vyjadřovat k současnému tiskovému oddělení končící ministryně Marty Novákové. "Chtěl jsem změnit komunikaci na resortu vůči médiím i podnikatelům. Lidi musí být pořád na značkách," řekl.

Prezident Miloš Zeman jmenuje Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu v úterý 30. dubna na Pražském hradě. Havlíček, který nyní působí jako místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace, nahradí ve funkci Martu Novákovou. Ministryně v poslední době čelila silné kritice poté, co důvod pro drahá mobilní data v Česku hledala v přílišném využívání bezdrátových wi-fi sítí. Kritika zesílila po incidentu, kdy zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci ministerstva. Nováková v úterý na své bilanční konferenci označila za chybu, že si za tiskového mluvčího vybrala Milana Řepku.

Video: S Babišem si rozumím, jdu za výsledky, o vstupu do ANO nepadlo ani slovo

S premiérem spolupracuji intenzivně, podařilo se nám přesvědčit vládu, že výzkum a vývoj jsou priority, říká nastupující ministr Havlíček | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 12 minutami

Policie obvinila tři lidi z obecného ohrožení kvůli loňskému úniku fenolu v Děčíně se dvěma oběťmi. Všichni obvinění jsou z firmy, kde látka unikla.

Další zprávy