Havlíček vymění na MPO politické náměstky i tým komunikace, s Babišem to prý neřešil

ČTK ČTK
24. 4. 2019 12:29
Budoucí ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) chce po svém jmenování 30. dubna vyměnit oba politické náměstky Alexandru Rudyšarovou a Ivana Pilného (ANO). Řekl to dnes ČTK a Hospodářským novinám. Místo nich přijdou dva odborníci z byznysu. Jména ale Havlíček neprozradil. Úkolem prvního budou inovace a slučování vládních agentur CzechTrade a CzechInvest, druhý se bude orientovat na řízení resortních organizací. Změní se i celý tým komunikace. Řekl také, že s premiérem Andrejem Babišem (ANO) personální změny neřešil.
Karel Havlíček.
Karel Havlíček. | Foto: Jakub Plíhal

Havlíček chce rovněž prověřit stav u resortních organizací MPO. "Zmapovat jejich dozorčí rady a podívat se, jak jsou tyto společnosti řízeny ve smyslu hospodárnosti, nákladů a dosahování cílů," uvedl. S manažery těchto společností se nebude chtít potkávat pouze jednou ročně, ale každý měsíc, a vidět, jak plní své úkoly.

Jednu z prvních návštěv plánuje do státního podniku Diamo, který se zaměřuje na řešení následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví. "Je tam hodně co řešit," dodal.

Havlíček změní i svůj komunikační útvar. Připravený už má kompletní zhruba sedmičlenný tým - šéfa oddělení, tiskového mluvčího i další pracovníky. Chce, aby používali co nejvíce nové technologie a komunikovali rychle. Podle Havlíčka půjde o zkušené lidi z PR i médií, jmenovitě je zatím uvádět nechtěl, stejně tak se nechtěl vyjadřovat k současnému tiskovému oddělení končící ministryně Marty Novákové. "Chtěl jsem změnit komunikaci na resortu vůči médiím i podnikatelům. Lidi musí být pořád na značkách," řekl.

Prezident Miloš Zeman jmenuje Havlíčka ministrem průmyslu a obchodu v úterý 30. dubna na Pražském hradě. Havlíček, který nyní působí jako místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace, nahradí ve funkci Martu Novákovou. Ministryně v poslední době čelila silné kritice poté, co důvod pro drahá mobilní data v Česku hledala v přílišném využívání bezdrátových wi-fi sítí. Kritika zesílila po incidentu, kdy zástupce Tchaj-wanu musel na žádost čínského velvyslance opustit setkání zahraničních investorů se zástupci ministerstva. Nováková v úterý na své bilanční konferenci označila za chybu, že si za tiskového mluvčího vybrala Milana Řepku.

Video: S Babišem si rozumím, jdu za výsledky, o vstupu do ANO nepadlo ani slovo

S premiérem spolupracuji intenzivně, podařilo se nám přesvědčit vládu, že výzkum a vývoj jsou priority, říká nastupující ministr Havlíček | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 48 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy