Gross bude vysvětlovat akcie. Padlo trestní oznámení

red dom
26. 9. 2007 12:14
Jde o případ akcií Moravia Energo
Foto: Aktuálně.cz, Ondřej Besperát

Praha - Bývalý sociálnědemokratický premiér Stanislav Gross čelí trestnímu oznámení. Podle serveru České noviny jej podal  provozovatel internetových stránek Centrálního registru dlužníků (CERD) a protikorupční linky Jiří Jehlička.

Oznámení bylo podáno kvůli případu, kdy expremiér získal akcie společnosti Moravia Energo v tržní hodnotě odhadované až na 300 milionů korun. Jehlička podle serveru soudí, že expremiér mohl zneužít informací, které měl jako představitel státu k dispozici.

Moravia Energo patří mezi nejvýznamnější tuzemské obchodníky s elektřinou. Majoritním vlastníkem je společnost podnikatele Tomáše Chrenka.

Expremiér Gross nakoupil akcie ZDE

Gross tvrdí, že akcie mají hodnotu o řád nižší.

Grosse už vyzvala sama ČSSD, aby v souvislosti se zmíněným případem vysvětlil své majetkové poměry. Před touto výzvou stál už před několika lety, kdy se řešila otázka, kde vzal expremiér  peníze na svůj pražský byt. Tehdy to Gross nedokázal vysvětlit a stálo ho to místo v popředí politiky.

Z nynějších či bývalých politiků není zdaleka sám, kdo nechce své majetkové poměry odkrýt. Posledním z řady případů je kauza vicepremiéra Jiřího Čunka. Ten byl obviněn z korupce a jeho případ nebyl rozhodnut soudem, ale úředníky státního zastupitelství. Přesto Čunek odmítl potvrdit svou nevinu tím, že by zveřejnil a vysvětlil své majetkové poměry.

 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy