Gross bude vysvětlovat akcie. Padlo trestní oznámení

red dom
26. 9. 2007 12:14
Jde o případ akcií Moravia Energo
Foto: Aktuálně.cz, Ondřej Besperát

Praha - Bývalý sociálnědemokratický premiér Stanislav Gross čelí trestnímu oznámení. Podle serveru České noviny jej podal  provozovatel internetových stránek Centrálního registru dlužníků (CERD) a protikorupční linky Jiří Jehlička.

Oznámení bylo podáno kvůli případu, kdy expremiér získal akcie společnosti Moravia Energo v tržní hodnotě odhadované až na 300 milionů korun. Jehlička podle serveru soudí, že expremiér mohl zneužít informací, které měl jako představitel státu k dispozici.

Moravia Energo patří mezi nejvýznamnější tuzemské obchodníky s elektřinou. Majoritním vlastníkem je společnost podnikatele Tomáše Chrenka.

Expremiér Gross nakoupil akcie ZDE

Gross tvrdí, že akcie mají hodnotu o řád nižší.

Grosse už vyzvala sama ČSSD, aby v souvislosti se zmíněným případem vysvětlil své majetkové poměry. Před touto výzvou stál už před několika lety, kdy se řešila otázka, kde vzal expremiér  peníze na svůj pražský byt. Tehdy to Gross nedokázal vysvětlit a stálo ho to místo v popředí politiky.

Z nynějších či bývalých politiků není zdaleka sám, kdo nechce své majetkové poměry odkrýt. Posledním z řady případů je kauza vicepremiéra Jiřího Čunka. Ten byl obviněn z korupce a jeho případ nebyl rozhodnut soudem, ale úředníky státního zastupitelství. Přesto Čunek odmítl potvrdit svou nevinu tím, že by zveřejnil a vysvětlil své majetkové poměry.

 

 

Právě se děje

Další zprávy