Grafika: Spříznění umělci i bývalí komunisté. Prohlédněte si největší kontroverze kolem 28. října

24. 10. 2016 18:14
Mezi osobnostmi, které letos 28. října dostanou státní vyznamenání, má být mimo jiné zpěvák Daniel Hůlka, který podporoval prezidenta Miloše Zemana v kampani. Není to poprvé, kdy jsou oceněni lidé, kteří mají k hlavě státu blízko. Projděte si v grafice, která oceněná jména v minulosti vyvolala kontroverze, a kdo naopak vyznamenání převzít odmítl. Kritice po předávání medailí 28. října se však nevyhnuli ani bývalí prezidenti Václav Klaus a Václav Havel.
Foto: Economia

Jiřina Bohdalová

Herečka Jiřina Bohdalová byla jednou z mnoha známých českých osobností, které veřejně vyjadřovaly podporu prezidentskému kandidátovi Miloši Zemanovi. Po jeho zvolení do funkce byla mezi prvními gratulanty. V roce 2013 jí Zeman udělil medaili Za zásluhy o stát v oblasti umění. Mezi její nejvýraznější role patří ty ve filmech Ucho, Světáci, Fany nebo Nesmrtelná teta. Je vypravěčkou dětských pohádek a večerníčků, mezi nimi například těch o Křemílkovi a Vochomůrkovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy