Grafika: Spříznění umělci i bývalí komunisté. Prohlédněte si největší kontroverze kolem 28. října

24. 10. 2016 18:14
Mezi osobnostmi, které letos 28. října dostanou státní vyznamenání, má být mimo jiné zpěvák Daniel Hůlka, který podporoval prezidenta Miloše Zemana v kampani. Není to poprvé, kdy jsou oceněni lidé, kteří mají k hlavě státu blízko. Projděte si v grafice, která oceněná jména v minulosti vyvolala kontroverze, a kdo naopak vyznamenání převzít odmítl. Kritice po předávání medailí 28. října se však nevyhnuli ani bývalí prezidenti Václav Klaus a Václav Havel.
Foto: Vojtěch Marek

Robert Sedláček

Režisér Robert Sedláček je s Milošem Zemanem spojován v souvislosti s dokumentem Miloš Zeman – nekrolog politika a oslava Vysočiny, který vznikl v roce 2007 pro Českou televizi. To, že se prezidentovi dokument líbil, vyjádřil o sedm let později, kdy stejně jako Filipa Renče ocenil Sedláčka medailí Za zásluhy v oblasti umění. Sedláček na sebe navíc upozornil, když si pro státní vyznamenání přišel navzdory etiketě ve flísové bundě. Za to, že to umožnili, byli kritizováni také činitelé hradního protokolu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy