Inspekce obvinila brněnského kriminalistu Machalu, vynášel informace známému

ČTK ČTK
8. 4. 2020 8:51
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila vyšetřovatele brněnské kriminální policie Vladimíra Machalu ze zneužití pravomoci, píše web Ekonomický deník. Machala měl podle serveru informovat o vyšetřování podvodů při přidělování obecních bytů svého známého, který pracuje na radnici Brno-střed.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Nadporučík hospodářské kriminálky Machala vyšetřoval údajné podvody s obecními byty v Brně od léta 2018. Policie kvůli nim obvinila bývalého starostu Rojetína na Brněnsku Pavla Hubálka, který podle kriminalistů používal k přidělování bytů padělaná razítka městských úřadů a firmy, která nemovitosti v Brně spravuje.

Machala podle GIBS informoval o vyšetřování svého dlouholetého známého Pavla Kosmáka, šéfa technického oddělení správy nemovitostí na radnici Brno-střed. Machala podle inspekce předal Kosmákovi informace o domovních prohlídkách i prohlídkách nebytových prostor a Kosmáka pozval jako takzvanou nezúčastněnou osobu na domovní prohlídku u Hubálka, píše Ekonomický deník.

Podle serveru Machala také Kosmákovi sdělil, že Hubálek proti němu vypovídal, a promluvil i o kauze Stoka, do které jsou zapleteni brněnští politici převážně kolem hnutí ANO. Loni v únoru zřejmě Machala svému známému sdělil, že Hubálek vypovídal o údajném úplatku pro Kosmáka za poskytnutí dokumentace k bytům přepisovaným na nové nájemníky a za poskytnutí klíčů od volných bytů a garáží.

Machala v minulosti vedl zvláštní policejní tým Mlýn, který v roce 2002 zřídil ministr vnitra Stanislav Gross (ČSSD). Mlýn se stal terčem kritiky kvůli tomu, že se informace z vyšetřování důležitých kauz spojených s politikou údajně dostávaly přímo ke Grossovi.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy