Foto: Generálové i jejich nadřízená sekretářka jsou nevinní

Foto: Generálové i jejich nadřízená sekretářka jsou nevinní
Trochu nervózní důstojníci Pohůnek, Kovanda a Páleník.
Generálové Páleník a Kovanda si jdou vyslechnout rozsudek.
Jejich podřízený Pohůnek sledoval na přání premiérovy milenky premiérovu manželku.
Páleník mu tu agendu předal.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 29. 5. 2015 16:10
Soud zprostil viny tři důstojníky vojenské kontrarozvědky i tehdejší milenku a sekretářku premiéra Nečase. Sledováním manželky premiéra nespáchali přečin. Smysl činnosti kontrarozvědky zůstal utajen.

Praha - Generálové Ondrej Páleník a Milan Kovanda i jejich podřízený Jan Pohůnek jsou nevinni, stejně jako Jana Nečasová. Sledování manželky premiéra vojenskou kontrarozvědkou na přání žárlivé milenky bez vědomí ministra obrany není trestný čin.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Akreditační úřad zastavil řízení k omezení akreditace lékařství v Ostravě. Chyby škola napravila, tvrdí

Akreditační úřad zastavil správní řízení k omezení akreditace oboru všeobecného lékařství na Ostravské univerzitě, které vedl kvůli pochybení u přijímacích zkoušek v minulosti. Škola podle něj u zkoušek pro akademický rok 2019/2020 chyby napravila. Současná akreditace ji opravňuje přijímat nové uchazeče do 31. května letošního roku. Pro přijímání studentů i po tomto datu musí fakulta získat novou akreditaci. Žádost o ni zatím Národní akreditační úřad neobdržel.

"Vzhledem ke skutečnosti, že došlo ke zjednání nápravy, Rada Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství rozhodla zastavit správní řízení k omezení akreditace magisterského studijního programu Všeobecné lékařství spočívající v zákazu přijímat ke studiu daného studijního programu další uchazeče," uvedl ředitel odboru kanceláře akreditačního úřadu Jiří Smrčka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy