Volební den obrazem: Pavlovi osobně blahopřála Čaputová, Babiš uznal svoji porážku

Volební den obrazem: Pavlovi osobně blahopřála Čaputová, Babiš uznal svoji porážku
Překvapivým hostem ve štábu Petra Pavla byla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.
Kytice pro gratulantku. První zahraniční cesta Petra Pavla povede tradičně na Slovensko.
Odpoledne přijela do volebního štábu Petra Pavla také Danuše Nerudová.
Andrej Babiš dorazil po čtvrté hodině do svého volební štábu v Praze na Chodově.
Foto: Lukáš Bíba
Domácí Domácí
Aktualizováno 28. 1. 2023 17:19
Druhé kolo prezidentských voleb skončilo. Novou hlavou státu se stane generál ve výslužbě Petr Pavel, poražený Andrej Babiš přijel do svého štábu na pražském Chodově v 16 hodin a přiznal porážku. Podívejte se na souhrnnou galerii z volebního dne.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Pekarová přiletěla na Tchaj-wan, bude jednat o spolupráci v oblasti polovodičů

Na Tchaj-wan dnes odpoledne přicestovala předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová, která na svém twitterovém účtu sdílela snímek z tchajwanského letiště, na němž se vítá s tamními představiteli. Na návštěvě ostrova, který pevninská Čína pokládá za svou provincii, Pekarovou doprovází rozsáhlá podnikatelská mise. Do Tchaj-peje Pekarová přiletěla z Jižní Koreje, kde kromě jiného jednala o možných dodávkách jihokorejských léků do Česka.

Podle šéfky české Sněmovny jsou při návštěvě v Tchaj-peji důležité jak obchodní kontakty, tak také jednání na politické úrovni. Pekarová v příštích dnech promluví v tamním parlamentu a setká se též s prezidentkou ostrova Cchaj Jing-wen. V plánu má také například projev na Národní tchajwanské univerzitě a navštívit by měla i výstavu fotografií věnovanou československému a českému prezidentovi Václavu Havlovi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy