Obrazem: Poslední sbohem Chramostové. Důstojné rozloučení s aplausem plného Národního

Důstojné poslední sbohem Vlastě Chramostové přišlo vzdát zaplněné Národní divadlo, včetně řady hereckých kolegů a dalších známých osobností.
V Národním divadle se dnes, 14. října, konalo poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou.
Umělkyni, která zemřela 6. října ve věku 92 let, lidé už od její smrti nosili svíčky a květiny na náměstí Václava Havla u Národní divadla.
Na pondělní pietu čekala už před otevřením budovy většinou s květinou v ruce asi stovka lidí.
Tvořili frontu, která vedla kolem rohu Národního divadla.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 10. 2019 14:53
V Národním divadle se dnes, 14. října, konalo poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou. Žena, která byla před revolucí pronásledovaná komunisty a po sametové revoluci hrála téměř dvacet let v Národním divadle, zemřela v neděli 6. října ve věku 92 let. Poslední sbohem jí přišlo vzdát zaplněné Národní divadlo, včetně řady hereckých kolegů a dalších známých osobností.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Babiš navrhl zrušit superhrubou mzdu a místo toho zavést sazby 15 a 23 procent

Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil ve Sněmovně návrh na zrušení superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje zdaňovat zaměstnancům hrubou mzdu sazbou 15 procent a u příjmů nad 48násobek průměrné hrubé mzdy sazbou 23 procent. Svůj návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, který má v úterý projednávat Sněmovna.

Babiš v důvodové zprávě uvádí, že navrhované snížení daňového zatížení práce je zamýšleno pouze na dva roky. O definitivním daňovém režimu a výši sazeb se podle něj rozhodne podle aktuálního ekonomického a fiskálního vývoje.

 

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Ant Group, divize čínské Alibaby, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů, nejvíce v historii

Společnost Ant Group, která je finančně technologickou divizí čínského internetového prodejce Alibaba, získá z prodeje akcií až 35 miliard dolarů (zhruba 808 miliard Kč). Bude to největší primární veřejná nabídka akcií (IPO) v historii. V pondělí to uvedl server CNBC.

Firma nabídne akcie na burzách v Šanghaji a Hongkongu. Pokud vše půjde hladce, předstihne tato nabídka loňskou nabídku akcií energetické společnosti Saudi Aramco, v té době největší na světě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy