Obrazem: Poslední sbohem Chramostové. Důstojné rozloučení s aplausem plného Národního

Důstojné poslední sbohem Vlastě Chramostové přišlo vzdát zaplněné Národní divadlo, včetně řady hereckých kolegů a dalších známých osobností.
V Národním divadle se dnes, 14. října, konalo poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou.
Umělkyni, která zemřela 6. října ve věku 92 let, lidé už od její smrti nosili svíčky a květiny na náměstí Václava Havla u Národní divadla.
Na pondělní pietu čekala už před otevřením budovy většinou s květinou v ruce asi stovka lidí.
Tvořili frontu, která vedla kolem rohu Národního divadla.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 10. 2019 14:53
V Národním divadle se dnes, 14. října, konalo poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou. Žena, která byla před revolucí pronásledovaná komunisty a po sametové revoluci hrála téměř dvacet let v Národním divadle, zemřela v neděli 6. října ve věku 92 let. Poslední sbohem jí přišlo vzdát zaplněné Národní divadlo, včetně řady hereckých kolegů a dalších známých osobností.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy