Obrazem: Poslední sbohem Chramostové. Důstojné rozloučení s aplausem plného Národního

Důstojné poslední sbohem Vlastě Chramostové přišlo vzdát zaplněné Národní divadlo, včetně řady hereckých kolegů a dalších známých osobností.
V Národním divadle se dnes, 14. října, konalo poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou.
Umělkyni, která zemřela 6. října ve věku 92 let, lidé už od její smrti nosili svíčky a květiny na náměstí Václava Havla u Národní divadla.
Na pondělní pietu čekala už před otevřením budovy většinou s květinou v ruce asi stovka lidí.
Tvořili frontu, která vedla kolem rohu Národního divadla.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
14. 10. 2019 14:53
V Národním divadle se dnes, 14. října, konalo poslední rozloučení s herečkou Vlastou Chramostovou. Žena, která byla před revolucí pronásledovaná komunisty a po sametové revoluci hrála téměř dvacet let v Národním divadle, zemřela v neděli 6. října ve věku 92 let. Poslední sbohem jí přišlo vzdát zaplněné Národní divadlo, včetně řady hereckých kolegů a dalších známých osobností.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy