Obrazem: Krev, křik a slzy? Účastníci nevšedního kurzu zkouší realistickou první pomoc

Jako v reálné situaci. Podívejte se, jak se také učí poskytovat první pomoc. U výroby této galerie nebyl zraněn žádný člověk.
Jak poskytnout alespoň základní první pomoc ví v Čechách podle posledního průzkumu z roku 2015 jen velmi málo lidí.
Většina Čechů si na ni nevěří - konkrétně 86 procent lidí si není jistých, že by svým blízkým dokázalo správně pomoci.
Zároveň by se ale dvě třetiny dotazovaných postavily k věci čelem a první pomoc by i přesto zkusily poskytnout.
Nepříliš povzbuzující čísla se kromě jiných pokouší změnit i firma PrPom, jejíž zakladatel Ondřej Koudela se rozhodl, že zkusí nudné poučky opepřit a dostane lidem první pomoc do krve jinak. Kurz si na vlastní kůži vyzkoušela i redaktorka Aktuálně.cz.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Markéta Šrajbrová Jakub Plíhal, Markéta Šrajbrová
21. 8. 2017 14:54
Podle posledních dat jen 14 procent Čechů věří, že by zvládlo dát první pomoc. Téměř třetina lidí by se o záchranu raději ani nepokoušela ze strachu, že by zraněnému spíše ublížila. Přitom včasná první pomoc je klíčová, ze zákona povinná a především může opravdu zachránit život. Zlepšit tato čísla zkouší mimo jiné firma PrPom, která své klienty vystavuje simulacím navozujících reálné stresové situace. Lidé si tak mohou třeba vyzkoušet, jak postupovat, když dojedou jako první na místo dopravní nehody nebo jsou u náhlého kolapsu člověka na ulici. Ostatně, podívejte se sami, jak takový kurz vypadá. Ale pozor, některé fotky nejsou vhodné pro citlivější povahy.
 

Právě se děje

Další zprávy